هنر و تجربه: این طور که به نظر می‌رسد کار دیمین شزل هنوز با موزیکال‌ها به پایان نرسیده است. طبق گزارش «هالیوود ریپورتر» کارگردان اسکاری «لالا لند» با یک مجموعه‌ی موزیکال پاریسی قرار است کار در تلویزیون را هم تجربه کند. این پروژه که «گرداب» (The Eddy) عنوان دارد و درباره مالک و گروه موسیقی یک کلوب پاریسی است. جک تورن نمایش‌نامه‌نویس در حال نگارش فیلم‌نامه است.

این پروژه هنوز صاحبی ندارد اما این انتظار وجود دارد که خریدارانی مانند نتفلیکس و آمازون مشتاق پروژه جدید شزل شوند و خیلی زود پیشنهادهای‌شان را ارائه دهند. دیمین شزل به خاطر اسکار کارگردانی که برای «لالا لند» برنده شد به جوان‌ترین کارگردان تاریخ تندیس طلایی بدل شد و پس از آن حسابی سرش شلوغ شده است. او پیش از خبر همکاری در این پروژه تلویزیونی، برای کارگردانی فیلمی با بازی راین گاسلینگ با عنوان «اولین انسان» درباره فضانورد آمریکایی نیل آرمسترانگ قرارداد بست.

دیمین شزل جدیدترین فیلم‌ساز برجسته‌ای است که نامش به فهرست بلند فیلم‌سازان سینمایی افزوده می‌شود که به تلویزیون کوچ کرده‌اند. پیش از او، رقیب اصلی‌اش در اسکار یعنی بری جنکینز هم قرارداد کارگردانی مجموعه‌ی کوتاهی با نام «راه‌آهن زیرزمینی» را برای آمازون عهده‌دار شده بود. از دیگر نام‌های بزرگی که به‌تازگی روانه‌ی تلویزیون شده‌اند می‌توان به نیکلاس ویندینگ رفن و یورگوس لانتیموس اشاره کرد.

ایندی‌وایر•