هنروتجربه:حجت‌الله ایوبی این روزها به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی پیوسته و ریاست ستاد هنرمندان را برعهده گرفته‌است. او دلیل حضورش را «اعتلای فرهنگ، هنر و کشور، برای آینده نظام جمهوری اسلامی ایران و برای این‌که ایران و ایرانی در جهان سربلند و سربلند‌تر باشند» عنوان می‌کند. روزنامه شرق امروز(شنبه ۹ اردیبهشت) به این بهانه و هم‌چنین داوری بخش بین‌المذاهب جشنواره جهانی فیلم فجر با او گفت‌وگو کرده‌است. ایوبی در ابتدای گفت‌وگو جشنواره جهانی فیلم فجر را از موفقیت‌های بزرگ دولت «تدبیر و امید» در عرصه سینما و دیپلماسی فرهنگی و عمومی توصیف می‌کند:«جشنواره‌ای که برگزار شد شایسته نام ایران و سینمای ایران بود. به نظرم، این جشنواره از موفقیت‌های بزرگ دولت «تدبیر و امید» در عرصه سینما و دیپلماسی فرهنگی و عمومی است. بنده با هیات‌های مختلف گفت‌وگو کردم. همه میهمانان از نظم، مدیریت و شیوه برگزاری جشنواره بسیار خشنود و راضی بودند. جشنواره‌ای کاملا حرفه‌ای با رعایت همه آداب جشنواره‌های جهانی برگزار شد. فیلم‌ها بسیار خوب بودند و استقبال مردم از فیلم‌ها هم نشان داد جای چنین جشنواره‌ای در کشور خیلی خالی بود. به شما اطمینان می‌دهم این جشنواره یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری منطقه ما و آسیا خواهد شد.»

او در ادامه درباره حضورش در ستاد انتخاباتی دکتر روحانی توضیح می‌دهد:« تاکنون در هیچ ستادی مسئولیت نداشتم، ولی امروز بر خودم وظیفه می‌دانم، برای اعتلای فرهنگ و هنر و کشور، برای آینده نظام جمهوری اسلامی ایران، برای اینکه ایران و ایرانی در جهان سربلند و سربلند‌تر باشند، در این مسیر حضور داشته باشم. چون راهی جز ادامه دولت «تدبیر و امید» وجود ندارد. وظیفه ملی، دینی و انقلابی خود دانستم در حد توان اندکم به ادامه‌ این راه کمک کنم.»

ایوبی استقبال هنرمندان را هم بسیار خوب می‌داند:« هنرمندان رشته‌های مختلف با میل و علاقه و انگیزه بالا اعلام همکاری کردند. کمیته‌های مختلف تشکیل شد و «ستاد هنرمندان» پاتوق بسیار پررفت‌وآمدی شده برای همه هنرمندانی که به هیچ قیمتی حاضر نیستند به شرایط پیش از دولت «تدبیر و امید» برگردند. دورانی که هنر و هنرمند بر صندلی اتهام نشسته بودند. روزگاری که سونامی مهاجرت هنرمندان از کشور روز‌به‌روز شدت می‌یافت. روزگار بسته‌شدن خانه‌های صنفی اصناف، روزگار ورشکسته‌شدن هنرها، مانند سینما. اهالی هنر فراموش نمی‌کنند. ضمن این‌که آنها رفیق نیمه‌راه هم نیستند.»