هنروتجربه: این طور که از شواهد به نظر می‌رسد دو روز پیش را باید روز شورش‌های لس‌آنجلس بنامیم! چون از یک سو، شب ۲۸ آوریل (جمعه شب) مستند «بگذار سقوط کند» به کارگردانی جان ریدلی برای اولین بار و به بهانه‌ بیست‌وپنجمین سالگرد شورش لس‌آنجلس (که با حکم تبرئه‌ افسرانی به راه افتاد که ویدئوی ضرب‌وشتم رادنی کینگ در ۲۹ آوریل ۱۹۹۲ از آن‌ها منتشر شده بود) به نمایش درآمد (این مستند پس از اکرانی محدود و کوتاه از شبکه‌ «ABC» پخش شد). در ادامه‌ی سال جاری میلادی هم می‌توانیم داستان و روایت دیگری از این شورش‌ها را در فیلم «پادشاهان» ساخته‌ دنیز گامزه ارگووِن ببینیم که دنیل کریگ و هال بری نقش‌های اصلی آن را بازی کرده‌اند.

اما طی همین یکی‌دو روز گذشته اولین تِریلر/ پیش‌پرده‌ فیلم مستقل تحسین‌شده‌ «گوک» (Gook) هم در فضای مجازی منتشر شده‌است؛ فیلمی که اولین تجربه‌ کارگردانی جاستین چون است و در جشنواره فیلم ساندنس سروصدایی به‌پا کرد و جایزه‌ تماشاگران با عنوان «NEXT» را هم برنده شد. این فیلم از زاویه دید دو برادری به روایت این شورش‌ها می‌پردازد که مغازه‌ کفش‌فروشی خانوادگی‌شان را در جنوب مرکزی لس‌آنجلس اداره می‌کنند و البته جاستین چون خودش نقش یکی از برادران را ایفا کرده است.

«گوک» که تصاویر سیاه‌وسفید باشکوهی دارد و به‌نوعی وامدار اولین آثار اسپایک لی به نظر می‌رسد، توسط پخش‌کننده‌ای با نام «ساموئل گولدوین فیلمز» از اول ماه اوت به صورت محدود روانه‌ سالن‌های سینما می‌شود.

  • پلی‌لیست