هنروتجربه: اگر بگوییم دوره و زمانه‌ استیون کینگ نویسنده‌ باسابقه‌ آثار وحشت فرا رسیده است، احتمالا دچار ساده‌انگاری شده‌ایم، چون او بی‌تردید یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین نویسندگان تاریخ است و آثارش بارها و بارها منبع تولید فیلم‌های متعددی بوده‌اند که کلاسیک‌های مهم و درخشانی مانند «تلألؤ» (استنلی کوبریک) و «رستگاری در شاوشنگ» (فرانک دارابونت) را در بر می‌گیرند. با این وجود و با در نظر گرفتن پروژه‌های مختلف و پرشماری که با الهام از آثار او در دست تولید قرار دارند، در این موضوع هم تردیدی نیست که کینگ در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به‌مراتب بیش از گذشته در کانون توجه خواهد بود.

علاوه بر «موجودات غریبه» که در ماه اکتبر دوباره سروکله‌شان پیدا خواهد شد، اولین اقتباس سینمایی از مجموعه فانتزی کینگ با عنوان «برج تاریک» با بازی‌های ادریس آلبا و متیو مک‌کانهی، اولین قسمت از اقتباس بلاک‌باستر دوبخشی از «آن»، فیلمی تولید نت‌فلیکس با عنوان «بازی جرالد»، یک اقتباس تلویزیونی از «مه»، مجموعه‌ای با حضور برندان گلیسن بر اساس «آقای مرسدس»، و برنامه‌ تلویزیونی به تهیه‌کنندگی جی.جی. ایبرامز که تلفیقی از اغلب کارهای کینگ خواهد بود با نام «کسل راک»، از جمله آثاری هستند که علاقه‌مندان پیش از این انتظارشان را می‌کشیدند.

به گزارش «ددلاین» بازسازی جدیدی از «آتش‌انداز» (Firestarter) در دست تولید است که در سال ۱۹۸۴ بر اساس رمان کینگ ساخته شد و درو بِریمور و جرج سی. اسکات در آن بازی کردند. کمپانی «بلوم‌هاوس» که امسال با فیلم‌های «شکاف» و «گریز» (Get Out) موفقیت‌های غافلگیرکننده‌ای را پشت سر گذاشته است، می‌خواهد دوباره با همکاری آکیوا گولدسمن نویسنده و کارگردان این فیلم را تولید کند. گولدسمن با این‌که فیلم‌های بد زیادی را در کارنامه دارد، اما برای «ذهن زیبا» برنده اسکار شده است و چند اثر درخور توجه هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود.

  • پلی‌لیست