هنروتجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم سینمایی «آلماگل» روز شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه در موزه سینما برگزار می‌شود. این فیلم اکران خود را از همین روز در گروه سینمایی هنر وتجربه آغاز می‌کند.

مراسم آیین دیدار این فیلم از ساعت ۲۰ در محل موزه سینما با امضای پوستر فیلم توسط عوامل سازنده و میهمانان آغاز می‌شود و سپس فیلم «آلماگل» ساخته فرشاد فرشته‌حکمت برای حاضرین به نمایش درمی‌آید.

این فیلم درباره آلماگل و تایماز زن و شوهری ترکمن است که برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفته‌اند. پس از چندی آلماگل به وطنش در جزیره آشوراده برمی‌گردد تا فرزندش را در سرزمین خودش به دنیا بیاورد. تایماز نیز برای این‌که در کنار همسرش باشد به ایران بازمی‌گردد. اما با کمال ناباوری با جزیره‌ای توفان‌زده و ویران مواجه می‌شود. اهالی این جزیره هم یا غرق شده و یا مهاجرت کرده‌اند.

آلماگل

فرشاد فرشته‌حکمت مدرس دانشگاه است و تاکنون بیش از ۷۵ فیلم‌ داستانی، مستند، ویدیو کلیپ، سینما، تلویزیون و رادیویی را به نگارش درآورده و یا کارگردان و تهیه کرده‌است. او هم‌چنین موفق به دریافت بیش از ۱۶ جایزه از جشنواره‌های مختلف بین‌المللی شده‌است. این کارگردان درباره «آلماگل» که سال ۱۳۸۴ و بعد از سفرهای پژوهشی که به مناطق ترکمن نشین استان گلستان داشته ساخته، نوشته است:«این فیلم در شرایطی سخت ساخته شد و تنها با همراهی و یاری بی‌دریغ اعضای تیم سازنده آن به سرانجام رسید، اما متاسفانه طی دوازده سال گذشته شرایط پخش و اکران آن در سینما یا تلویزیون فراهم نشد و زحمات بسیار یک گروه پرتلاش و پرانگیزه (مانند برخی از ساخته‌های دیگر) عملا در آن سوی پرده فراموشی، به محاق فرو رفت. ساخت این فیلم تنها پیش درآمدی برای ساختن فیلم‌های کامل‌تر و بهتر در زمینه معرفی و آشنایی بیشتر و گسترده تر با قوم ترکمن و دیگر اقوام بزرگ ایران زمین بود و تنها نیم‌گامی در این راه برای گروه سازنده‌اش به شمار می‌رفت و پخش آن در زمان تولیدش می توانست انگیزه‌های لازم را برای برداشتن گام‌های بعدی و نزدیک شدن به این هدف فراهم آورد، با برخوردار نشدن این فیلم از شانس اکران و پخش، با افسوس، دستیابی به این هدف نیز سترون باقی ماند. اکنون پس از گذشت دوازده سال از تاریخ ساخت این فیلم، خرسندم که با زمینه سازی سینمای هنروتجربه سرانجام شرایط اکران آن در این گروه سینمایی فراهم شده‌است.»

«آلماگل»/ کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه و تهیه‌کننده: فرشاد فرشته حکمت- فیلم‌بردار: مسعود امامی- طراح صحنه: لیلا نقدی پری- تدوین: سید مجید امامی (میرعزا)، محمد ناصری- – آهنگساز: سعید کاظمی- مدیر تولید: مهدی رضاخانی- صدا بردار: بهمن الوندی‌پور- صداگذاری و میکس: رضا نریمی زاده- طراح چهره‌پردازی: مهدی رضاخانی- دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: دانش اقباشاوی- بازیگران:عادله گل (آلما)، محمد ایری، بایرام‌‌ قلیچ کسلخه، قربان بی‌بی اونوق، سولماز صفایی، فاطمه بای و…