هنروتجربه:نسخه ترمیم‌شده آثار کارگردان‌هایی چون میکل‌آنجلو آنتونیونی، رنه کلمان،لوییس بونوئل، یلماز گونی،شوهی ایمامورا، آندری وایدا و.در بخش کلاسیک جشنواره کن ۲۰۱۷ به نمایش در می‌آیند.

به گزارش سایت رسمی جشنواره فیلم کن، این برنامه به مناسبت برگزاری هفتادمین دوره جشنواره کن و با تمرگز بر تاریخچه این رویداد، تدارک دیده شده و طی آن نسخه ترمیم شده ۱۶ فیلم به نمایش در می‌آیند که طی سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۹۲در این جشنواره موفق بوده و جوایزی دریافت کرده‌اند.

در فهرست فیلم‌هایی این بخش آثاری چون «نبرد ریل‌ها» رنه کلمان، «مزد ترس» هنری ژرژ کلوزو، «چرخ و فلک» زولتان فابری، «کولی‌های خوشبخت هم دیده‌ام» الکساندر پترویچ، «آگراندیسمان» میکل آنجلو آنتونیونی، «ماتزور»گیلبرتو توفانو، «آه ای خورشید» مد هوندو، «رد قلمرو غروب»ناگیسا اوشیما، «این‌طور چیزها» به کارگردانی باب فاسی، «مرد آهنی» از آندری وایدا ، نسخه کامل فیلم «راه» یلماز گونی ، «تصنیف نارایاما» شوهی ایمامورا،  «رویای روشنایی» ویکتور اریسه ،«زیبایی روز»  لوئیس بونوئل و «رودخانه‌ای از میان آن می‌گذرد» رابرت ردفورد و… برپرده می‌روند.در این بخش هم‌چنین تاریخچه فیلم‌های کوتاه حاضر در جشنواره کن از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۹۹ مرور می‌شود. بخش کلاسیک به آثار مستند نیز توجه داشته و مستند‌هایی با موضوع سینما و تاریخچه جشنواره کن در آن حضور دارند.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود.