هنر و تجربه: کمپانی «لاتیدو فیلمز» که در مادرید مستقر است، حقوق فروش جهانی و خارج از اسپانیای فیلم «قهرمانان» (Campeones) را به دست آورد؛ فیلمی که یک کمدی درام کنجکاوی‌برانگیز به کارگردانی خاویر فسر است که پیش از این، فیلم «بینتا و فکر بزرگ» و نامزدی اسکار را در کارنامه دارد. البته فسر در سال ۲۰۰۳ فیلم «مورتادیلو و فیلمون: ماجرای بزرگ» را ساخت که در اسپانیا ۲۵ میلیون دلار فروخت و به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای کشورش بدل شد.

«قهرمانان» به عنوان پنجمین فیلم کارنامه‌ی فسر، یکی از فیلم‌های مهمی است که این روزها در سینمای اسپانیا با حمایت تلویزیون و بودجه‌ای قابل توجه ساخته می‌شود. این فیلم که فسر فیلم‌نامه‌اش را با همکاری دیوید مارکز (نویسنده و کارگردانی که خودش درک بسیار خوبی از واقع‌گرایی اجتماعی در اسپانیا دارد) نوشته است، درباره مربی اسپانیایی است که مأمور هدایت تیم بسکتبالی می‌شود که بازیکنانش از نظر یادگیری از گستره‌ای از ناتوانی‌ها برخوردارند!

طبق اعلام آلوارو لونگوریا تهیه‌کننده، «قهرمانان» که در حال حاضر در هفته‌ی چهارم از فیلم‌برداری هشت‌هفته‌ای در مادرید به‌سر می‌برد، برای نمایش عمومی در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ آماده خواهد شد. لونگوریا از این فیلم به عنوان یک کمدی حال‌خوب‌کن و پرانرژی یاد کرده است.

ورایتی•