هنروتجربه: جایزه بهترین فیلم بزرگترین جشنواره فیلم مستند آمریکای شمالی به «آنسوی دیوار» محصول سینمای مکزیک رسید.
جشنواره  معتبر مستند هات‌ داکس کانادا به عنوان مهم‌ترین رویداد سینمایی آمریکای شمالی در عرصه سینمای مستند جایزه اصلی هیات داوران را برای بهترین مستند بین‌المللی سال ۲۰۱۷ به «آنسوی دیوار» ساخته پائو اورتیز از مکزیک اعطا کرد.مستند «آنسوی دیوار» که به موضوع بحران مهاجرت در مکزیک می‌پردازد، درباره دو مهاجر غیرقانونی هندوراسی است که پس از زندانی شدن مادرشان در مکزیک باید از خود محافظت کنند.
همچنین مستند ایرلندی «یک بهار کامبوجی» ساخته کریس کلی نیز که به موضوع حقوق املاک و زمین در کامبوج می‌پردازد جایزه ویژه هیات داوران را در بخش رقابت بین‌الملل از آن خود کرد.

در بخش آثار مستند سینمای کانادا جایزه اول به مستند «آیات غیرمسلح» به کارگردانی چارلز آفیسر رسید که درباره مواجه زن سیاه پوست جوان با تبعیضات نژادی در تورنتو است و جایزه ویژه هیئت داوران نیز به کارلو گیلرمو پروتو برای مستند «احیای حسن» اعطاء شد.

جشنواره مستند هات داکس که از تاریخ ۲۷ آوریل آغاز به کار کرده امسال میزبان ۲۳۰ فیلم از ۵۸ کشور جهان در بخش‌های گوناگون بود و ۴۸ درصد از فیلم‌های حاضر در آن ساخته کارگردانان زن است.این جشنواره سینمایی فردا ۷می (۱۷ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

  هالیوود ریپورتر