هنرو جربه: همان طور که پیش از این اخبارش منتشر شده بود، فیلم‌برداری فیلم جدید پل تامس اندرسن از اول سال میلادی جدید شروع شد و او یک بار دیگر در درامی درباره دنیای مُد با دنیل دی لوییس همکاری کرده است. مدتی این خبر به گوش می‌رسید که کمپانی «فوکس» می‌خواهد فیلم را در فصل پاییز به نمایش عمومی درآورد. اما حالا تاریخ رسمی اکران فیلم اعلام شده است و این استودیو می‌خواهد در روز کریسمس، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، اکران محدود این فیلم را آغاز کند.

پل تامس اندرسن که ده سال پیش با فیلم «خون به‌پا می‌شود» چنین تاریخی را برای نمایش عمومی فیلمش تجربه کرد، یک بار دیگر فرصت درخشش در مراسم اسکار آینده را به دست آورده است. البته تقریباً به طور هم‌زمان با این فیلم، موزیکال جدید هیو جکمن با نام «بزرگ‌ترین نمایشگر روی زمین»، فیلم جدید بندیکت کامبربچ «جنگ معاصر»، درام جنجالی استیون اسپیلبرگ درباره اسناد پنتاگون و «کوچک‌سازی» (Downsizing) جدیدترین فیلم الکساندر پین هم روی پرده خواهند رفت تا بازار رقابت در فصل جوایز گرم‌تر و گرم‌تر شود.

اما به دور از این هیاهو و روزهای شلوغ اکران، جدیدترین فیلم جیسن ریتمن با نام «تالی» (Tully) که شارلیز ترون نقش اصلی‌اش را بازی کرده است، و احتمالا به‌واسطه‌ همکاری ریتمن با دیابلو کودی – فیلم‌نامه‌نویس موفق و مطرح فیلم‌های «جونو» و «بزرگسال جوان» – می‌تواند بازگشت قابل توجهی را برای این کارگردان رقم بزند که در سال‌های اخیر فیلم‌های خوبی را به کارنامه‌اش اضافه نکرده است. کمپانی «فوکس» بیستم آوریل ۲۰۱۸ را برای نمایش عمومی این فیلم در نظر گرفته است.

پلی‌لیست•