هنر و تجربه: شکار کاپور می‌خواهد فیلمی با عنوان «اژدهای کوچک» را بسازد که درام زندگینامه‌ای بر اساس سرگذشت بروس لی، افسانه‌ی هنرهای رزمی خواهد بود. این فیلم می‌خواهد نیروهای سیاسی و اجتماعی هنگ‌کنگ دهه‌ی ۱۹۵۰ را دراماتیزه کند که باعث شدند بروس لی هم به مشهورترین ستاره هنرهای رزمی همه‌ی دوران‌ها بدل شود و هم فیلسوفی درخور تأمل باشد. این فیلم مضامینی مانند یأس خانوادگی، عشق جوانی، رفاقت حقیقی، خیانت، نژادپرستی، فقر شدید و… را در بر می‌گیرد.

تولید این فیلم توسط کمپانی «بروس لی انترتینمنت» صورت می‌گیرد که توسط دختر لی، شانن لی، اداره می‌شود و یک کمپانی تولیدی لس‌آنجلسی هم در آن مشارکت خواهد داشت. شانن لی پژوهش تازه و جالب توجهی را درباره سال‌های جوانی و سازنده‌ی شخصیت پدرش انجام داده است؛ موضوعی که تا امروز در فیلم‌های بسیاری مورد کندوکاو قرار گرفته است از جمله «استاد بزرگ» (وونگ کار وای) و مجموعه فیلم‌های موفق «ایپ من» که به‌ترتیب توسط ویلسن ییپ و هرمن یائو کارگردانی شده‌اند. کاپور که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی «اژدهای کوچک» هم خواهد بود، فیلم‌نامه را با همکاری شانن لی نوشته است.

شانن لی درباره این پروژه می‌گوید: «من همیشه فکر می‌کردم فیلمی درباره چگونگی شکل‌گیری زندگی پدرم در اولین سال‌های حضورش در هنگ‌کنگ می‌تواند داستانی ارزشمند برای در میان گذاشتن با دیگران باشد چون ما می‌توانیم بهتر او را به عنوان یک انسان و جنگ‌جو درک کنیم. من واقعاً هیجان‌زده‌ام که شکار کاپور می‌خواهد اولین فیلم تولید “بروس لی انترتینمنت” را جان ببخشد.»

ورایتی•