هنر و تجربه: اگر تصاویر مربوط به قهرمانان اکشن و پوسترهای فیلم در زمره‌ی خاطرات سینمایی شما قرار نمی‌گیرند، شاید سلیقه‌ی شما بیش‌تر طالب چیزهای خاصی مانند اتوبوس فیلم مستقل و تحسین‌شده‌ی «کاپیتان فانتاستیک» است که به‌تازگی به حراج گذاشته شده. جالب است که رقم ناچیز و اندک شش هزار دلار برای خرید این وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی در نظر گرفته شده و در تبلیغات فروش آن چنین آمده است: «اتوبوس بلوبرد ۱۹۹۳ که برای فیلم “کاپیتان فانتاستیک” ساخته شده و هنوز هم اثاثیه‌ی صحنه و لباس‌های داخل آن دست نخورده باقی مانده است.»

سینمادوستان و علاقه‌مندانی که از تماشای فیلم «کاپیتان فانتاستیک» لذت برده‌اند، حالا می‌توانند این اتوبوس دیزلی را بخرند و اگر دوست داشتند، خانواده‌شان را به خانواده‌ای بازمانده در اعماق جنگل مانند این فیلم تبدیل کنند چون به نظر نمی‌رسد که جز این، گزینه‌ی دیگری برای آن‌ها روی میز وجود داشته باشد!

«کاپیتان فانتاستیک» درام کمدی به کارگردانی مت راس و با حضور ویگو مورتنسن در نقش اصلی است که سال گذشته اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم ساندنس پشت سر گذاشت و در بخش «نوعی نگاه» جشنواره کن هم روی پرده رفت. این فیلم با بودجه‌ای پنج میلیون دلاری تولید شد و در نمایش عمومی نزدیک به پانزده میلیون دلار فروخت.

  • ایندی‌وایر