هنر و تجربه: «نگهبانان کهکشان۲» در اولین هفته‌ی اکرانش در سینماهای چین به‌راحتی صدرنشین جدول فروش شد. البته غافلگیری جالب‌تر این بود که فیلم تازه امیرخان با عنوان «دنگل» (مسابقه کشتی) هم فروش قابل توجهی کرد و در رتبه‌ی دوم جدول فروش قرار گرفت. «نگهبانان کهکشان۲» با فروشی نزدیک به ۴۶ میلیون دلار در چین، به چنین موفقیتی نائل شده است. قسمت اول این فیلم که در ماه اکتبر ۲۰۱۴ روی پرده سینماها رفته بود، دست‌آخر به فروشی بیش از ۹۶ میلیون دلار در چین دست یافت.

در این میان «دنگل» با فروشی یازده میلیون و سیصد هزار دلاری در جایگاه دوم قرار گرفته است. این فیلم یکی از موفق‌ترین آثار هندی تاریخ سینمای این کشور آسیایی است اما به هر حال بازار و موفقیت فیلم‌های هندی در گیشه‌ی چین هیچ‌وقت تضمین‌شده نبوده و فقط گاهی وقت‌ها به موفقیت‌هایی ختم شده است. از این رو اصلاً مشخص نیست که اکران باتأخیر فیلم در چین عامل موفقیت آن به حساب می‌آید یا این‌که اگر زودتر از این‌ها و هم‌زمان با اکران جهانی روی پرده سینماهای چین می‌رفت ممکن بود با موفقیتی به‌مراتب چشمگیرتر از این مواجه شود!

فیلم جدید هرمن یو با عنوان «موج ضربه‌ای» که اندی لو بازیگر اصلی آن است، با فروشی شش میلیون و چهارصد هزار دلاری در جایگاه سوم قرار گرفت و «سرنوشت سرسام‌آور» از مجموعه فیلم‌های «سریع و سرسام‌آور» از جایگاه اول به رتبه‌ی چهارم سقوط کرد.

ورایتی•