هنر و تجربه: زمان خوبی برای طرفداران مایکل مان است چون این کارگردان مؤلف و وسواسی درگیر مجموعه‌ای از پروژه‌های جدید شده است که از آن جمله می‌توان به سریال کوتاهی درباره جنگ ویتنام با نام «هیو ۱۹۶۸» و درام زندگینامه‌ای «فِراری» با حضور هیو جکمن و نومی راپِیس در نقش‌های اصلی اشاره کرد. جالب است که در این شرایط پروژه‌های قدیمی مایکل مان بیش‌تر در کانون توجه قرار دارند و به‌نوعی اخبار بیش‌تری هم درباره‌شان منتشر می‌شود!

مان دائم در حال بازبینی و کار دوباره روی فیلم‌های قدیمی‌اش است که اوایل امسال به عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از «علی» منجر شد و همین امروز نهم مه نیز نسخه‌ای از «مخمصه» در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. البته این تنها اتفاق امروز نیست که به مان و کارنامه‌ی فیلم‌سازی‌اش مربوط می‌شود و خبر داغ‌تر و غافلگیرکننده‌ی دیگر این است که امروز ساعت هفت غروب اولین نمایش جهانی مجازی نسخه‌ی کارگردان آخرین فیلمی است که از مان به نمایش درآمده است: «کلاه‌سیاه».

نسخه‌ی جدید این تریلر فناوری‌محور با بازی کریس همزوورث در نقش اصلی، اولین بار در ماه فوریه ۲۰۱۶ در شهر نیویورک روی پرده رفت و دست‌کم از نظر گروهی از منتقدان، با وجود تغییرهای کوچکش در نهایت به فیلمی بهتر منجر شد. به هر حال مایکل مان هفته‌ی پرخبری را پشت سر می‌گذارد و باید منتظر واکنش‌هایی ماند که نمایش و عرضه‌ی نسخه‌های جدید دو فیلم یادشده در پی خواهند داشت.

پلی‌لیست•