هنر و تجربه: در میان انبوه فیلم‌های ابرقهرمانی در دست تولید کمپانی «دی‌سی»، دنباله‌ی فیلم «جوخه انتحار» هم دیده می‌شود که در گیشه موفقیت چشمگیری را رقم زد ولی از سوی منتقدان یکی از فیلم‌های ضعیف ابرقهرمانی ارزیابی شد. شاید به همین دلیل است که استودیوی سازنده‌ی فیلم در چند ماه اخیر برای کارگردانی دنباله‌ی «جوخه انتحار» به سراغ فیلم‌سازان مختلفی رفته است و مل گیبسن، دیوید گویر، ژاومه کویت‌سرا، روبن فلیشر، دانیل اسپینوسا و جاناتان لوین از جمله کسانی بوده‌اند که نام‌شان به میان آمده است.

جدیدترین فیلم‌ساز صاحب‌نامی که خودش برای کارگردانی این دنباله ابراز علاقه کرده، گای ریچی است که البته برنامه‌های کاری‌اش چنین اجازه‌ای را به او نخواهند داد. او گفته است: «من واقعاً دوست دارم این فیلم را بسازم چون فکر می‌کنم می‌توانم کار متفاوتی با آن انجام بدهم. اما این فرصت به من نخواهد رسید چون درگیر پروژه دیگری هستم.»

بی‌تردید گای ریچی به خاطر آشنایی و تجربه‌اش در زمینه‌ی تولید فیلم‌های پرهزینه، می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد؛ اما او آن قدر هم در میان طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی محبوب نیست که مثل جاس ودن و کارگردانی «بَت‌گرل» طرفداران این دست فیلم‌ها را هیجان‌زده کند. به هر حال ریچی درگیر پروژه «علاءالدین» یا «شرلوک هولمز۳» خواهد شد و اگر این سؤال برای کسی مطرح است که چرا خود دیوید ایر این دنباله را نمی‌سازد، باید گفت که او درگیر پروژه دیگری شده است با عنوان «آژیرهای شهر گاتم».

  • پلی‌لیست