هنر و تجربه: امسال جشنواره فیلم کن حسابی گرم و پربار به نظر می‌رسد و یکی از فیلم‌هایی که تماشاگران این رویداد سینمایی کنجکاو دیدن آن هستند، درام فانتزی تاد هینز با عنوان «شگفت‌زده» است که روز گذشته اولین کلیپ آن در فضای مجازی منتشر شد و به عقیده‌ی اغلب کسانی که آن را دیده‌اند، جادویی به نظر می‌رسد. این اقتباس از کتاب براین سلزنیک، نویسنده‌ی «هیوگو»، درباره بن و رُز است، بچه‌هایی از دو منطقه متفاوت که زندگی‌اش به هم گره می‌خورد و در یک مسیر قرار می‌گیرد.

اوکس فگلی، میشل ویلیامز، جیدن مایکل، جولین مور، میلیسِنت سیمندس و تام نونن از جمله بازیگران «شگفت‌زده» هستند که اد لاکمن فیلم‌بردارش بوده و کارتر بِرول هم موسیقی متن آن را تصنیف کرده است؛ فیلمی که به نظر می‌رسد یکی از بهترین آثار این دوره از جشنواره کن باشد.

تاد هینز فیلم‌ساز، نویسنده و تهیه‌کننده‌ی مستقل آمریکایی، یکی از پیشگامان جنبشی با عنوان «سینمای غریب نو» (New Queer Cinema) است که در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ ظهور کرد؛ عنوان این جنبش توسط بی. روبی ریچ در نشریه‌ی «سایت اند ساند» ۱۹۹۲ ابداع شد و به طور کلی فیلم‌سازی مستقل بر پایه‌ی مضامین غریب و غیرعادی را توصیف می‌کند. «شگفت‌زده» هفتمین فیلم بلند هینز است.

شگفت‌زده

  • پلی‌لیست