هنر و تجربه: فیلم‌هایی که در سینمای معاصر درباره چگونگی ساخت و تولید آثار سینمایی ساخته می‌شوند، معمولاً کمی سرسری و بی‌فکرانه ساخته می‌شوند. اما از سوی دیگر، شاید آن‌ها فقط آثار چندلایه و سرگرمی‌آوری هستند که برای گریز ما از واقعیت‌های روزمره ساخته می‌شوند. در این شرایط متیو آمالریک امیدوار است که سفرش به جهان وسواس‌مند فیلم‌سازی با فیلم «باربارا» بتواند در جشنواره فیلم کن سروصدایی به‌پا کند و مورد توجه قرار بگیرد.

آمالریک، کارگردان و یکی از بازیگران این فیلم است و ژان بالیبار بازیگر نقش اصلی آن به شمار می‌رود. داستان هم درباره بازیگر زن و کارگردانی است که کاملاً درگیر پرداخت شخصیت باربارا از فیلمی می‌شوند که می‌خواهند بسازند… یا شاید هم آن‌ها ندانسته به یکدیگر دل می‌بندند. «باربارا» در بخش «نوعی نگاه» جشنواره کن روی پرده می‌رود و اولین تصاویر و کلیپ و تریلر/ پیش‌پرده‌اش روز گذشته در فضای مجازی منتشر شدند.

متیو آمالریک بازیگر و فیلم‌ساز فرانسوی است که در سطح جهان با ایفای نقش آدم بد فیلم جیمزباندی «ذره‌ای آرامش» (مارک فورستر، ۲۰۰۸)، «مونیخ» (استیون اسپیلبرگ، ۲۰۰۵) و «لباس غواصی و پروانه» (جولیان اشنابل، ۲۰۰۷) که برای آن بسیار تحسین شد، شناخته می‌شود.

  • پلی‌لیست