هنر و تجربه: سال گذشته فیلم ترسناک «بلر ویچ» مورد استقبال ویژه‌ای قرار نگرفت و مثل قسمت اول رکوردشکن و تاریخ‌ساز نشد؛ و این در حالی است که «پروژه بلر ویچ» همین طور هیبت ترسناک‌تری در ذهن طرفداران ژانر وحشت پیدا می‌کند. ادواردو سانچز که یکی از کارگردانان این پدیده از زیرژانر «فیلم‌های یافت‌شده» بود، قصد دارد با کارگردانی فیلمی با نام «روح گریفین» دوباره شانس خود را بیازماید؛ فیلمی که یک تریلر روان‌شناختی به نویسندگی جک زمن فقید است. فروش این فیلم از همین ماه در جشنواره کن آغاز می‌شود.

«روح گریفین» درباره گریفین کیدر و شوهرش جان است که خانه‌ای مخروبه در حومه شهر را می‌خرند تا آن را بازسازی کنند. اما در این میان متوجه می‌شوند که خانه ساکنان عجیب‌وغریب خودش را دارد. گریفین پس از عذابی بی‌رحمانه، سرانجام با روح روبه‌رو می‌شود و در نهایت به این موضوع پی می‌برد که تهدید واقعی درون خانه نیست.

انتخاب بازیگران این فیلم آغاز شده است و تولید هم قرار است از همین فصل پاییز آغاز شود. ادواردو سانچز به‌تازگی فیلم تریلری با نام «Exists» را کارگردانی کرده است که آن هم در زیرژانر «فیلم‌های یافت‌شده» قرار می‌گیرد.

  • ایندی‌وایر