هنر و تجربه: درام ورزشی هندی امیرخان با عنوان «دنگل» (مسابقه کُشتی) در دومین هفته اکرانش در سینماهای چین و پس از افزایش تعداد سالن‌هایش به ۵۵ هزار پرده، با استقبال بیش‌تری مواجه شد و توانست صدر جدول فروش هفتگی را از آن خود کند و فیلم «نگهبانان کهکشان۲» را پایین بکشد. «دنگل» در دومین هفته‌ی نمایشش به فروشی سی‌ودو و نیم میلیون دلاری دست یافت و فروش کل خود را در ده روز اول نمایش به رقمی نزدیک به شصت میلیون رساند. به عبارت دیگر، فروش هفته‌ی دوم این فیلم تقریباً سه برابر فروش افتتاحیه‌اش بوده است.

«نگهبانان کهکشان۲» هم در وضعیتی معکوس با فروشی نزدیک به شانزده میلیون دلار (که بیش از چهار برابر کم‌تر از هفته‌ی افتتاحیه‌اش بود) در جایگاه دوم قرار گرفت و فروش کل آن پس از ده روز به رقمی بیش از ۸۱ میلیون دلار رسید. اما دیگر دنباله‌ی هالیوودی که این هفته در سینماهای چین به نمایش درآمد، «شاه آرتور: افسانه شمشیر» است که مشخص شد قرار نیست توسط گیشه‌ی چین نجات پیدا کند و سود کلانی را روانه‌ی حساب سازندگانش کند.

درام حماسی فانتزی «شاه آرتور: افسانه شمشیر» به کارگردانی گای ریچی در سه روز اول نمایشش به فروشی کمی بیش از شش میلیون دلار دست یافت و در جایگاه سوم جدول پرفروش‌ترین‌های هفته قرار گرفت. مکان‌های چهارم و پنجم جدول فروش هم به‌ترتیب به فیلم‌های «دلال شفادهنده» (که محصول مشترک چین و هنگ‌کنگ است) و «پاور رنجرز» رسید که با فروش‌های نزدیک به هم و حدود چهار میلیون و چهارصد هزار دلار در این رتبه‌ها قرار گرفتند.

ورایتی•