هنروتجربه: در پنجاه‌ودومین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری از کیسی افلک (جدیدترین برنده اسکار بهترین بازیگر مرد در نقش اصلی) با جایزه معتبر ریاست این جشنواره،تجلیل و قدردانی می‌شود. البته افلک در این دوره از جشنواره، فیلم «یک داستان روحی» را به همراه دیوید لوئری کارگردان و توبی هالبروکس و جیمز ام. جانسن تهیه‌کننده نیز معرفی می‌کند؛ فیلمی که از هفتم ژوییه (یک روز پیش از پایان جشنواره) توسط کمپانی «A24» در ایالات متحده به نمایش عمومی درخواهد آمد.

جایزه رییس جشنواره کارلووی واری به بازیگران، کارگردانان و تهیه‌کنندگانی تعلق می‌گیرد که نقشی اساسی در گسترش سینمای معاصر جهان داشته‌اند. در این خصوص رییس جشنواره، ییرژی بارتوشکا، در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «ما خیلی خوش‌حالیم که کیسی افلک جایزه ریاست جشنواره کارلووی واری را می‌پذیرد و فیلم جدید دیوید لوئری را هم معرفی خواهد کرد… ما او را یکی از جالب‌توجه‌ترین بازیگران سینمای معاصر آمریکا می‌دانیم…»

ژان رنو، چارلی کافمن، سوزان ساراندن و جان تورتورو از جمله آخرین برندگان این جایزه‌اند. افلک در حال حاضر در فیلم دیگری از لوئری با عنوان «پیرمرد و ششلول‌بند» در کنار رابرت ردفورد و سیسی اسپسیک بازی می‌کند. در ضمن او مراحل پس از تولید اولین فیلمش در مقام کارگردان با نام «نور زندگی‌ام» را هم پشت سر می‌گذارد.

پنجاه‌ودومین جشنواره فیلم کارلووی واری از سی‌ام ژوئن تا هشتم ژوییه در شهر کارلووی‌واری جمهوری چک برگزار خواهد شد.

  • پلی‌لیست