هنر و تجربه: وقتی در سال ۲۰۱۸ فیلم جدید آلفونسو کوارون با عنوان «روما» به نمایش درآید، چهار سال از «جاذبه» و اسکار بهترین کارگردان گذشته است. این انتظار طولانی برای فیلم جدید کارگردان توانمندی که «فرزندان بشر» را هم در کارنامه دارد، به‌هیچ‌وجه راحت نیست و با این‌که هنوز ماه‌ها تا اولین نمایش «روما» باقی مانده است، اولین تصاویر از پشت صحنه‌ی این فیلم در فضای مجازی منتشر شده است.

جزییات داستانی اصلی فیلم هنوز فاش نشده‌اند و فقط در این حد مشخص است که اتفاق‌های یک سال از زندگی خانواده‌ای از طبقه متوسط در مکزیکو سیتی اوایل دهه‌ی ۱۹۷۰ به تصویر کشیده می‌شود. «روما» اولین فیلم بلند کوارون در مکزیک پس از موفقیت‌های جهانی «و همین طور مادرت» خواهد بود. کوارون در این خصوص اوایل سال میلادی جدید، پس از پایان فیلم‌ّبرداری به مطبوعات گفت: «بازگشت به کشورم با این پروژه ویژه، تجربه‌ای کاملاً شخصی بود چون ما فیلمی ساختیم که ماجراهایش در دهه‌ی ۱۹۷۰ می‌گذرد و عناصر و تجربه‌های متعددی از کودکی من را در بر می‌گیرد.»

کوارون در ویدئوی منتشر شده از پشت صحنه‌های «روما» در خیابان‌های شلوغ و کوچه‌ها و پارک‌ها و ساحل مکزیک در حال فیلم‌برداری است. این فیلم در حال حاضر در مرحله پس از تولید به‌سر می‌برد.

  • ایندی‌وایر