هنروتجربه: جشنواره‌ «سینه ایران» به شکل رسمی همکار جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در کشور کانادا شد. به نقل از سایت جشنواره فیلم تورنتو، جشنواره‌ «سینه ایران تورنتو» در کنار جشنواره‌های معتبری همانند جشنواره بین‌المللی فیلم مستند تورنتو (هات داکس) به  عنوان یکی از جشنواره‌های همکار جشنواره بین‌المللی تورنتو معرفی‌ شد.

جشنواره‌ «سینه ایران» دو سال پیش به همت جمعی از منتقدان و علاقه‌مندان سینمای ایران در تورنتو شکل گرفت و آن‌طور که گفته می‌شود، طی‌ این مدت با استقبال جامعه ایرانی‌ و غیر ایرانی‌ ساکن تورنتو روبرو شده است.

حامد بهداد، فرهاد اصلانی، بهرام رادان، ساره بیات، شهرام مکری، گوهر خیر اندیش، امیر پروین حسینی و سودابه مرادیان و بسیاری دیگر از هنرمندان با نمایش آثار، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در این چند سال در جشنواره سینه ایران شرکت کرده‌اند.

جشنواره سینه ایران با هدف اولیه معرفی بهتر سینمای ایران به‌ جامعه غیر ایرانی‌ تشکیل شد. طبق اعلام برگزارکنندگان؛ «همکاری نزدیک‌تر جشنواره تورنتو و جشنواره سینه ایران این امکان را به‌ جشنواره سینه ایران می‌دهد که به شکلی موثرتر به معرفی فیلم‌های ایرانی در بین مخاطبان غیر ایرانی بپردازد، یکی از اهداف دیگر این رویداد، معرفی طیف متنوعی از سینمای ایران در کانادا بوده و از این رو این جشنواره کار خود را به ژانر خاصی از سینمای ایران محدود نکرده است.»

امیر گنجوی، مدیر این رویداد سینمایی اعلام کرد که جشنواره «سینه ایران تورنتو» امسال در تاریخ ١٧تا ١٩ نوامبر (۶ تا ۸ آذر) در تورنتو و در محل اصلی جشنواره‌ تورنتو برگزار خواهد شد و تیم اجرایی از هم اکنون در حال برنامه‌ریزی جشنواره هستند.