هنروتجربه: غلامرضا آزادی که سال گذشته فیلم «قبیله من» او سال گدشته در هنروتجربه اکران شد،از ساخت فیلم سینمایی «آرش کمانگیر» خبر داد.

به کزارش خبرگزاری مهر این تهیه کننده و کارگردان سینما ، با اشاره به جدیدترین فعالیت های سینمایی خود گفت:«در حال حاضر فیلم سینمایی «سندباد و سارا» برای حضور سی‌امین جشنواره بینالمللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان آماده شده و اولین نمایش آن در این جشنواره است».

وی ادامه داد: «همچنین پیش تولید فیلم سینمایی «آرش کمانگیر» را آغاز کرده‌ام، این فیلم به صورت رئال و انیمیشن سه بعدی ساخته می‌شود. متاسفانه در ایران بعد از ساخت فیلم «دره شاپرک» دیگر تمایلی به ساخت فیلم‌هایی از این دست وجود نداشت و بیشتر به سمت سینمای رئال پیش رفت‌».

این تهیه کننده سینما توضیح داد: «طراحی و تولید بخش انیمیشن این فیلم آغاز و فکر می کنم ساخت آن نزدیک به یک سال طول بکشد. فیلمبرداری بخش رئال نیز به زودی در تیرماه توسط پیام آزادی صورت می‌گیرد».

آزادی در پایان گفت: «فکر می‌کنم سینمای ایران باید به قهرمانان اساطیری توجه بیشتری داشته باشد و آثاری با چنین موضوع‌هایی را جلوی دوربین ببرد تا جوانان و نوجوانان ما آشنا شوند».