هنروتجربه: پروژه سینمایی اولین فیلم انگلیسی‌زبان میا هانسن‌لووه با عنوان «جزیره برگمان» به‌تازگی شاهد ورود بازیگران برجسته و مهمی بوده است. به گزارش «اسکرین دیلی»، گرتا گرویگ، میا واسیکوفسکا و جان تورتورو قرارداد بازی در فیلم بعدی این فیلم‌ساز فرانسوی پرمشغله را امضا کردند که قرار است در جزیره سوئدی فارو جلوی دوربین برود.

«جزیره برگمان» درباره زوج آمریکایی فیلم‌سازی است که برای تابستان به جزیره‌ای می‌روند که الهام‌بخش اینگمار برگمان بزرگ بوده است؛ آن‌ها می‌خواهند در خلوت و آرامش حاکم بر این مکان، فیلم‌نامه‌های آثار آینده‌شان را بنویسند. همین طور که تابستان و نگارش فیلم‌نامه‌ها پیش می‌روند، خطوط میان واقعیت و داستان هم به‌تدریج در پس‌زمینه‌ی چشم‌اندازهای بکر جزیره محو می‌شوند.

هنوز مشخص نیست این بازیگران چه نقش‌هایی را بازی خواهند کرد اما زمان فیلم‌برداری تابستان سال ۲۰۱۸ اعلام شده است تا همزمان با جشن صد سالگی تولد برگمان در چهاردهم ماه ژوییه‌ ۲۰۱۸ باشد. این پروژه در بازار جشنواره فیلم کن هم عرضه شده بود تا چارلز گیلیبرت، تهیه‌کننده‌ قدیمی میا هانسن‌لووه که پیش از این فیلم‌های «آن‌چه در پیش است» و «عدن» را هم تهیه کرده بود، بتواند سرمایه‌گذاری برای این پروژه سینمایی بیابد.

  • ایندی‌وایر