هنروتجربه: طبیعی است که تنها فیلم کوتاه آمریکایی حاضر در بخش «هفته‌ منتقدان» این دوره از جشنواره کن از دیگر فیلم‌ساز آمریکایی‌ای الهام گرفته باشد که بارها و بارها در این رویداد سینمایی خودش را مطرح کرده و درخشیده است؛ و او کسی نیست جز دیوید لینچ که امسال با فصل سوم و تازه‌ سریال خود با عنوان «تویین پیکس» به جشنواره کن آمده است.

فیلم کوتاه «موبیوس» به کارگردانی سم کان، تجربه‌ بصری جذابی است که خودآگاه و ناخودآگاه شخصیتش استلا را درمی‌نوردد؛ دختری دبیرستانی در گریتر نورث‌وست که با مرگ ناگهانی عشق حقیقی‌اش سباستین دست و پنجه نرم می‌کند. او در حال بازخوانی نامه‌های عاشقانه‌ سباستین به این نتیجه می‌رسد که باید وداعی درخور با او داشته باشد… اما این تازه ابتدای ماجرای داستانی «موبیوس» است که بیش از این‌ها وامدار لینچ است و علاقه‌مندان می‌توانند با تماشای کلیپی که به‌تازگی از این فیلم در فضای مجازی منتشر شده است، خودشان به این نتیجه برسند؛ و عناصر غیرعادی دنیای داستانی‌اش، از جمله یک گرگ، را کشف کنند!

سم کان پیش از این فیلم‌برداری و کارگردانی موزیک‌ویدئوهای گروه‌های سرشناسی را بر عهده داشته است و در حال حاضر روی اولین فیلم بلند داستانی‌اش با نام «گل‌های وحشی کاسکیدی» کار می‌کند.

  • ایندی‌وایر