هنروتجربه: فیلم «ماندوو» به کارگردانی ابراهیم سعیدی در مهاباد به نمایش در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی این فیلم، «ماندوو» که این روزها در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است، از روز دوشنبه اول خرداد ماه و با برگزاری یک مراسم افتتاحیه درساعت ۱۸ در سالن اجتماعات وحدت شهرستان مهاباد به نمایش درمی‌آید. در این مراسم عوامل این فیلم به همراه تعدادی از هنرمندان مهابادی، مسئولان فرهنگ و هنر این شهرستان حضور دارند. نمایش این فیلم قرار است به مدت ۱۰ روز تا دهم خرداد در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۲ ادامه داشته باشد.

ابراهیم سعیدی کارگردان این فیلم درباره نمایش آن در مهاباد توضیح می‌دهد:«این فیلم به نوعی تولید شهر مهاباد محسوب می‌شود و در آن عوامل و بازیگرانی از این شهر حضور دارند. به همین دلیل بعد از ۱۴ سال و برای اولین بار است که در سالن اجتماعات این شهر می‌خواهیم این فیلم را اکران کنیم.»

«ماندوو»(خسته) اولین فیلم بلند ابراهیم سعیدی است که با زبان کردی و زیرنویس فارسی در سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید. این فیلم داستان یک خانواده آواره کرد ایرانی را روایت می‌کند که بعد از ۲۸ سال اقامت در عراق و پس از فروپاشی حکومت صدام، تلاش می‌کنند به زادگاه‌شان در ایران بازگردند. در این فیلم بازیگرانی چون تیما امیری، روژان محمد جزا، شهاب (هاشم) فاضلی، اوستا خالد، صلاح‌الدین شیخ محمدی، عبدال شوکت عبدال، محمود گلی و… ایفای نقش می‌کنند.تهیه‌کنندگی «ماندوو» را ابراهیم سعیدی برعهده دارد و بایرام فضلی مدیر فیلم‌برداری آن است. فیلم‌نامه این فیلم را سعیدی به همراه حسین مرتضاییان آبکنار نوشته‌اند.

فیلم «ماندوو» تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی نیز حضور داشته و توانسته جایزه «فیپرشی»هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زردآلوی طلایی» ارمنستان و جایزه ویژه هیأت داوران بخش رقابتی «فرانس ۲۴»  یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بیروت» را دریافت کند.