هنر و تجربه: کمپانی «وست‌اند فیلمز» قرار است بازسازی انگلیسی‌زبانی را از «قوچ‌ها» جلوی دوربین ببرد که بخشی از همکاری‌های مشترک تازه‌اش با کمپانی استرالیایی «WBMC» خواهد بود. نسخه‌ی اصلی به کارگردانی گریمور هاکونارسون فیلم ایسلندی موفقی است درباره دو برادر در دره‌ای دورافتاده که مدت‌هاست با هم قهر کرده‌اند. آن‌ها برای نجات دام‌های‌شان مجبور به آشتی می‌شوند. این فیلم در سال ۲۰۱۵ جایزه اصلی بخش «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن را به دست آورد. فیلم‌نامه‌ی نسخه‌ی بازسازی توسط جولز دانکن استرالیایی نوشته می‌شود و فیلم‌برداری در استرالیای غربی انجام خواهد شد.

ایو شوکرون که یکی از مدیر عاملان «وست‌اند فیلمز» است درباره نیاز این کمپانی به قرارداد همکاری تازه‌اش چنین توضیح داده است: «ما به دنبال یک همتای استرالیایی بودیم تا بتوانیم از پروژه‌ها و استعداد‌های متعدد و چشمگیر این سرزمین بهره‌مند شویم؛ که البته مشوق‌های مالیاتی قابل توجه برای فیلم‌سازی در استرالیا هم نقش مؤثر خودشان را در عقد این قرارداد ایفا کردند.»

در این خصوص جنل لندرز رییس «WBMC» هم این طور اظهار نظر کرده است: «استرالیا ممکن است گاهی وقت‌ها خیلی دورتر از سایر نقاط جهان به نظر برسد، از این رو بهره‌گیری از دانش بازاریابی «وست‌اند» و این قرارداد از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است.» این کمپانی‌ها پیش از این در مورد اقتباسی از کتاب خاطرات ادل دومانت با نام «هیچ انسانی یک جزیره نیست» هم صحبت‌هایی کرده و به توافق‌هایی دست یافته‌اند.

ورایتی•