هنروتجربه: کیانوش عیاری روشن شدن تکلیف فیلم‌های توقیفی و حمایت و پشتیبانی از سینماگران جوان و سینمای مستقل را به عنوان مطالبه خود از رئیس جمهور منتخب مطرح کرد.

به گزارش سینما سینما، کیانوش عیاری درباره مطالبات اهالی سینما و فرهنگ از حسن روحانی گفت: «مهم‌ترین موضوعی که رئیس جمهور منتخب باید به آن توجه داشته باشد،تعیین تکلیف فیلم‌های توقیفی است که تا به امروز بنا بر شرایطی فرصت نمایش پیدا نکرده‌اند. باید به اهمیت موضوع این فیلم‌ها توجه شود و شرایط بهبود پیدا کند.»

او ادامه داد: «بعد از رفع توقیف این فیلم‌ها، دولت باید به فکر مسائل بنیادی سینما و موضوعات زیربنایی آن باشد. مثل موضوع بیمه،حمایت و پشتیبانی از سینمای مستقل و به خصوص سینماگران جوان که بتوانند به راحتی فیلم بسازند. اما مهم‌ترین موضوع تعیین تکلیف تعدادی فیلم است که دو عدد از آن‌ها متعلق به خود من است. به هر حال پراهمیت‌ترین کار این است که اطمینان به دولت از سوی سینماگران نسبت به قبل بیشتر شود.»

عیاری درباره تاثیر هنرمندان در انتخابات اخیر گفت: «مطمئن باشید اگر به سینما و معیشت سینماگران به خوبی توجه شود ،اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.»

عیاری که این روزها در تدارک ساخت مجموعه تلویزیونی «۸۷متر» است، درباره این مجموعه توضیح داد: «فعلا هیچ خبری وجود ندارد. تا چند هفته آینده خبرهای گوناگونی را درباره این سریال اعلام خواهیم کرد.»