هنروتجربه: امروز(سه‌شنبه دوم خرداد) را می‌توان روز عباس کیارستمی در جشنواره کن دانست، چرا که قرار است هم آخرین ساخته او در این جشنواره به نمایش درآید و هم مراسم یادبودی برای او در چتر سینمای ایران کن برگزار شود.

«۲۴ فریم» آخرین ساخته عباس کیارستمی امروز (سه‌شنبه دوم خرداد) در جشنواره فیلم کن رونمایی می‌شود. این فیلم به مناسبت ۷۰ سالگی جشنواره فیلم کن در این رویداد حضور دارد و ساعت ۱۱ امروز (۱۳:۳۰ به وقت تهران)در سالن اصلی جشنواره (لومیر) به نمایش درمی‌آید. نمایش دیگر این فیلم ساعت ۱۴:۳۰ فردا است.
فیلم تجربی «۲۴ فریم» مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته شده توسط خود کیارستمی است.
کیارستمی پیش از این درباره فیلم «۲۴ فریم» گفته بود: «نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ چیز پیش و پس آن. در فیلم «۲۴ فریم» تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه را از آنچه تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ‌داده را نیز در آن قرار داده‌ام. اولین بار هنگامی که مشغول فکر درباره آثار نقاشان بزرگ پیش از اختراح سینما بودم، ایده فیلم «۲۴ فریم» شکل گرفت.»

علاوه بر این قرار است یادبود عباس کیارستمی و علی معلم امروز (سه‌شنبه) در چتر سینمای ایران در کن برگزار شود. امیر اسفندیاری، مدیر چتر سینمای ایران در کن در این خصوص می‌گوید: «قرار است ساعت ۱۸ امروز (۲۰:۳۰ به وقت تهران)، سینماگران حاضر در کن با حضور در چتر سینمای ایران در بازار کن یاد این دو چهره فقید سینمای ایران را گرامی بدارند.»
فاطمه معتمد آریا، غلامرضا موسوی، سیدعلی احمدی، کمال تبریزی، محمدمهدی عسگرپور، مهدی کرم‌پور، سیف‌الله صمدیان، محمد حمیدی‌مقدم، حسن نجاریان، محمدرضا عباسیان، پیمان جعفری، مجید جوزانی، محمد اطبایی و… از جمله سینماگران ایرانی حاضر در کن هستند.