هنروتجربه: دشوارترین بلیتی که در جشنواره فیلم کن امسال می‌شود یافت به چه برنامه‌ای تعلق دارد؟ ظاهرا مسترکلاس کلینت ایستوود که بعدازظهر روز یکشنبه (۳۱ اردیبهشت) در سالنی مملو از جمعیت برگزار شد و با استقبال پرشور از این بازیگر کهنه‌کار و کارگردان برجسته و تشویق ایستاده‌ سه‌دقیقه‌ای همراه شد. با این‌که این گفت‌وگوی دوساعته به مدیریت کنت توران، منتقد فیلم سرشناس «لس‌آنجلس تایمز»، بررسی کامل و تمام‌عیاری بود از کارنامه‌ ایستوود با تمرکز بر فعالیت‌هایش به عنوان کارگردان، اما ایستوود اعتراف کرد که دلش برای بازیگری تنگ شده است و در مقابل دوربین قول داد که دوباره به عرصه‌ بازیگری برمی‌گردد.

آخرین بازی سینمایی چشمگیر ایستوود به سال ۲۰۱۲ و فیلم «The Trouble With the Curve» برمی‌گردد که آن هم پس از وقفه‌ای چهارساله تحقق یافته بود. به گزارش «ورایتی» ایستوود به توران گفته است که دلش هرچند وقت یک بار برای بازیگری تنگ می‌شود نه اغلب وقت‌ها؛ و گفته است که وقتی آماده شد برخواهد گشت: «من مدت‌های طولانی بازیگری را تجربه کردم؛ و روزی دوباره آن را انجام خواهم داد.»

اول هفته هم  وسترن کلاسیک سال ۱۹۹۲ ایستوود با عنوان «نابخشوده» هم به عنوان یکی از فیلم‌های بخش «کلاسیک‌های کن» روی پرده رفت. ایستوود سال‌هاست مورد توجه کن است و فیلم‌های مختلفی از او در این رویداد معتبر جهانی روی پرده رفته‌اند از جمله «رود مرموز/ میستیک ریور»، «بچه‌ اشتباهی»، «برد»، «قدرت مطلق» و… در سال ۱۹۹۴ هم ایستوود به عنوان رییس هیأت داوران بخش اصلی انتخاب شد که در نهایت جایزه نخل طلا را به «داستان عامه‌پسند» کوئنتین تارانتینو اهدا کرد.

کلینت ایستوود در حال حاضر درگیر مراحل پیش‌تولید درام تروریستی با عنوان «پانزده و هفده دقیقه به پاریس» است که فیلم‌نامه‌اش را دوروثی بلیسکال نوشته است.

  • ایندی‌وایر