هنروتجربه: نباید این موضوع را فراموش کرد که آدام سندلر با وجود بازی‌های فله‌ای که اخیرا برای نتفلیکس انجام می‌دهد، گاهی وقت‌ها هم کارهای درخور توجهی انجام داده و در همکاری با فیلم‌سازان برجسته، موفق به هنرنمایی هم شده‌است. البته نتیجه‌ همکاری او با تام مک‌کارتی (که فیلم‌های درخشانی چون «مهمان» و «اسپات‌لایت» را در کارنامه دارد) به یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ بدل شد و بدترین فیلم کارنامه‌ کم‌فیلم اما بسیار پربار سازنده‌اش هم شد.

به هر حال آدام سندلر امسال با جدیدترین فیلم نوا بامباک با عنوان «داستان‌های مایروویتز» در جشنواره کن حضور دارد که هم یکی از آثار محبوب این دوره شده و هم بازی سندلر در آن مورد توجه قرار گرفته است. او در جریان نشست مطبوعاتی فیلم در کن گفت که وقتی برای اولین بار فیلم‌نامه را خواند، نمی‌توانست باور کند که قرار است در چنین فیلمی بازی کند.

در این فیلم بن استیلر و داستین هافمن به‌ترتیب نقش برادر و پدر سندلر را بازی کرده‌اند و اما تامپسن نقش سومین همسر هافمن را در داستان بر عهده دارد. سندلر در ادامه‌ی حرف‌هایش در جلسه‌ی پرسش‌وپاسخ گفت: «وقتی یک کمدین با چنین پیشنهادی روبه‌رو می‌شود اوضاع برایش فرق می‌کند. اولین فکری که به ذهنم رسید این بود که نمی‌خواهم هیچ کس را ناامید کنم و تا جایی که لازم باشد سخت کار می‌کنم تا به‌خوبی مصالح کارم را بشناسم و تا جای ممکن خوب باشم.»

  • ایندی‌وایر