هنروتجربه: بخش مستقل دو هفته کارگردانان اسامی برگزیدگان این بخش را اعلام کرد.

به نقل از ورایتی، فیلم «سوار کار» به کارگردانی کلوئی ژائو محصول سینمای امریکا جایزه اصلی بخش مستقل دو هفته کارگردانان کن را از آن خود کرد. این فیلم روایت‌گر رویاهای عقیم‌مانده یک سوارکار اهل داکوتای جنوبی است که بازیگر نقش اصلی آن بردی ژانرو یک گاوچران واقعی است. این فیلم دومین حضور کلوئی ژائو  کارگردان چینی در جشنواره کن است که در سال ۲۰۱۵ نیز با فیلم بلند «آوازهایی که برادرم به من آموخت» در این جشنواره شرکت کرد.
فیلم «سیامبرا» به کارگردانی جوناس کارپینانو محصول مشترک ایتالیا، برزیل و آمریکا که تهیه‌کنندگی آن بر عهده مارتین اسکورسیزی است نیز جایزه «لِیبل» سینمای اروپا را دریافت کرد و جایزه انجمن نویسندگان نمایشی و آهنگسازان نیز به فیلم «بگذار آفتاب به داخل بتابد» از کلر دنیس (فرانسه) و «عشق برای یک روز» به کارگردانی فیلیپه گارل (فرانسه) اختصاص یافت. جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن ۲۰۱۷ نیز به «بازگشت به شهر جنوا» ساخته بنوا گریمال تعلق گرفت.

بخش دو هفته کارگردانان به صورت مستقل و به موازات جشنواره کن برگزار می‌شود، این بخش از جشنواره از سال ۱۹۶۹ و توسط انجمن کارگردانان فرانسه پس از اتفاقات ماه می سال ۱۹۸۶ که به لغو جشنواره کن منتهی شد، آغاز به کار کرد.امسال انجمن کارگردانان فیلم فرانسه در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن از ورنر هرتسوگ کارگردان مطرح آلمانی تجلیل کرد.