هنر و تجربه: پدرو آلمودووار که در حال حاضر رییس هیأت داوران جشنواره فیلم کن است ودر هفته‌های گذشته در مقابل نتفلیکس موضع‌گیری کرده بود. این فیلم‌ساز اسپانیایی در جریان نشست مطبوعاتی جشنواره اشاره کرد که فیلم‌های نتفلیکس برای کسب نخل طلا و دیگر جوایز این رویداد سینمایی در نظر گرفته نخواهند شد چون معمولاً آثار این کمپانی در سینماها اکران نمی‌شوند؛ و البته این اولین باری نیست که آلمودووار به عنوان طرفدار پروپاقرص سینما به مخالفت با کانال‌های پخش مجازی و تلویزیونی پرداخته بود.

با این تفاسیر خبر جالب توجه و حتی طعنه‌آمیز این است که به گزارش نشریه‌ی اسپانیایی «فوتوگراماس» آلمودووار قرار است کارگردانی یک مجموعه را برای نتفلیکس بر عهده بگیرد. البته باید به این موضوع اشاره شود که او پس از دیدن فیلم «اوکجا»ی بونگ جون‌هو محصول نتفلیکس نظرش درباره جایزه نبردن نتفلیکسی‌ها را تغییر داد و به آن تامپسن گفت: «هیچ چیزی بدتر از این نیست که حرف‌های شما بد تعبیر شود. نه من و نه هیچ‌یک از اعضای هیأت داوران هیچ‌گونه تفاوتی میان دو فیلم نتفلیکس و دیگر فیلم‌های بخش رقابت اصلی قائل نخواهد شد. ما این‌جا هستیم تا از نظر هنری درباره نوزده فیلمی قضاوت کنیم که جشنواره آن‌ها را انتخاب کرده است. قبلاً هم این را گفته بودیم ولی خواستم دوباره این موضوع را روشن کنم.»

به هر حال کمپانی فیلم‌سازی آلمودووار با عنوان «ال دِسیو» خبر «فوتوگراماس» را تکذیب کرده است و این در حالی است که این نشریه هم‌چنان بر اختصاصی بودن این خبر تأکید دارد.

  • پلی‌لیست