هنر و تجربه:‌ لین رمزی پس از نمایش فیلم جدیدش با عنوان «تو هرگز واقعاً این‌جا نبودی» در هفتادمین جشنواره کن، بعضی از بهترین نقدهای کارنامه‌اش را دریافت کرده است. این فیلم که جواکین فینیکس در اوج توانایی‌های بازیگری‌اش در آن ایفای نقش کرده است، تریلری است از یک فیلم‌ساز مؤلف که در میانه‌ی آن به این نتیجه می‌رسید که بعضی از «تجاری»‌ترین فصل‌های سینمایی کارنامه‌ی سازنده‌اش را در خود جای داده است. با این حال باز هم بیش‌تر با فیلمی هنرمندانه طرفیم تا فیلم‌های ساده و خوش‌ساختی که فیلم‌سازان مستقل برای جلب توجه هالیوودی‌ها می‌سازند. اما از سوی دیگر، نتیجه هم‌چنان به گونه‌ای رقم خورده است که می‌توان انتظار داشت شماری از استودیوهای فیلم‌سازی به سراغ این فیلم‌ساز اسکاتلندی سرشناس بروند.

شاید به همین خاطر بود که در جریان نشست مطبوعاتی «تو هرگز واقعاً این‌جا نبودی» از رمزی پرسیده شد که آیا تمایلی به کارگردانی یک فیلم ابرقهرمانی دارد؟ جواب او سریع و قاطعانه بود: «من دوست دارم یک فیلم ابرقهرمانی بسازم. من شیفته‌ی کامیک‌بوک‌ها هستم و وقتی بچه بودم آن‌ها را می‌خواندم. اما آن‌ها از من درخواست ساختن چنین فیلم‌هایی را نکرده‌اند.»

به هر حال هالیوودی‌ها باید حواس‌شان باشد چون رمزی هنوز برای فیلم بعدی‌اش برنامه‌ای در ذهن ندارد یا دست‌کم این طور به نظر می‌رسد؛ تا جایی که رسانه‌ها باخبرند او پس از کن می‌خواهد بیش‌تر روی حاشیه‌ی صوتی فیلم جدیدش کار کند.

لین رمزی

  • پلی‌لیست