هنر و تجربه: رابین رایت معتقد است باید شیوه‌ی فکری تازه‌ای در سینما حاکم شود.

رایت بهار گذشته درباره این‌که بالأخره دستمزدی برابر با همبازی‌اش کوین اسپیسی در «خانه‌ی پوشالی» دریافت خواهد کرد گفته بود: «من به آن‌ها گفتم که «بهتر است دستمزدم را پرداخت کنید وگرنه موضوع را رسانه‌ای خواهم کرد.» و این طور شد که به حقم رسیدم.» اسپیسی در سال ۲۰۱۴ برای هر قسمت از این مجموعه‌ی تلویزیونی پانصد هزار دلار دریافت کرده بود که رابین رایت برای فصل جدید این مجموعه درخواست رقمی کمی بالاتر را داده بود. اما با تمام این حرف‌ها وقتی در گفت‌وگوی تازه‌ای با او از افزایش دستمزدش صحبت شده است، رایت اعتراف کرده که اوضاع به دلخواه او پیش نرفته است.

او در این باره چنین توضیح داده است: «فکر نمی‌کنم به اندازه‌ی بازیگر مرد این مجموعه دستمزد بگیرم. آن‌ها به من گفتند دستمزدم افزایش می‌یابد. اما… واقعاً فکر نمی‌کنم این اتفاق تحقق یابد.» البته در ادامه این توضیح از سوی رایت آمده است که اسپیسی چون تهیه‌کننده هم هست، به هر حال همیشه دستمزدی کمی بالاتر از او خواهد داشت.

با این وجود، رایت درباره این وضعیت و صنعت فیلم‌سازی در مجموع عقیده دارد که باید تغییرهای سیستمی بیش‌تری صورت گیرد تا شاید روزی فرا برسد که نابرابری بین مردان و زنان به موضوعی در گذشته بدل شود. او در ادامه می‌گوید: «واقعاً دوست ندارم ساده‌لوح فرض شوم. هیچ‌کس دوست ندارد. همه می‌دانیم که مردان چه‌طور بر صنعت سینما حکمفرما شده‌اند و این موضوعی است که باید تغییر کند… باید شیوه‌ی فکری تازه‌ای حاکم شود و فلسفه‌ای نو. فکر می‌کنم این اتفاق باید در همه‌ی این صنایع روی دهد چون واقعاً دلیلی ندارد که ما برای انجام همان کاری که مردان نیز انجام می‌دهند، دستمزد کم‌تری دریافت کنیم.»

فصل پنجم از سریال دیدنی «خانه‌ی پوشالی» از سی‌ام ماه مه (دو روز دیگر) به نمایش درخواهد آمد.

  • پلی‌لیست