هنر و تجربه: بلاک‌باسترها و فیلم‌های مستقل مطرحی مانند «فریب‌خورده» و «شب‌ها می‌آید» را فراموش کنید، برای خیلی از سینمادوستان بزرگ‌ترین رویداد فصل سینمایی تابستان امسال، بازگشت استیون سودربرگ به سینما با فیلم «لوگن خوش‌شانس» است که برخی مدت‌‌ها انتظار آن را کشیده‌اند؛ و سرانجام اولین تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده است.

چنینگ تاتم، آدام درایور و رایلی کیا در این فیلم نقش برادرانی را بازی می‌کنند که می‌کوشند با اجرای یک سرقت بزرگ در جریان مسابقه‌ی کوکاکولا ۶۰۰ در پیست موتور شارلوت بر نفرین خانوادگی‌شان فائق آیند. از همین جا می‌توان این پروژه را چیزی در مایه‌های مجموعه فیلم‌های موفق «یازده یار اوشن» سودربرگ ارزیابی کرد. این فیلم پرستاره شامل دنیل کریگ، هیلاری سوانک، کاترین واترستن و کیتی هولمز هم می‌شود.

البته می‌توان این فیلم را ضد «یازده یار اوشن» هم دانست و این همان ایده‌ای است که اوایل امسال سودربرگ در گفت‌وگویش با «انترتینمنت ویکلی» اشاره‌ای شوخی‌آمیز به آن داشت: «هیچ کس خوب لباس نمی‌پوشد. هیچ کس چیز خوبی در اختیار ندارد. آن‌ها هیچ پولی هم ندارند و هیچ فناوری هم در دست‌شان نیست. همه‌اش کش پلاستیکی است و این همان چیزی است که فکر می‌کنم موضوع بامزه و خنده‌دار درباره‌اش همین است. این فیلم نسخه‌ای از مجموعه‌ی اوشن است که روی بلوک‌های سیمانی محوطه‌ی جلوی خانه‌ی شما بنا شده است.»

کمپانی «بلیکر استریت» فیلم جدید سودربرگ را از هجدهم ماه اوت در سینماها اکران خواهد کرد.

  • ایندی‌وایر