هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم «هفت معکوس» ساخته مهدی خسروی در پردیس سینمایی گلستان شیراز روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه برگزار شد. در این نشست مهدی خسروی و نیوشا ضیغمی حضور داشتند.

علی آذری مجری – منتقد  نشست را با صحبت درباره سختی «هفت معکوس» آغاز کرد: «اولین کار مهدی خسروی انتخاب سخت و دشواری بود، چرا که در فیلم با شکست زمان و پیدا کردن موقعیت‌های زمانی و مکانی متفاوت مواجه هستیم.»

هفت معکوس00

مهدی خسروی ضمن اشاره به اینکه با وجود تذکر دوستان و آشنایانشان انتظار سخت بودن تولید این فیلم را داشته است، گفت: «قصدم  بود که که کار متفاوتی نسبت به کارهای ارائه شده ،داشته  باشم. همین انگیزه من را به  این فیلم سوق داد. همچنین اعتماد هنرپیشه های مطرح سینما و حضور ایشان باعث ساخت این اثر شد . در واقع همین سخت بودن کار باعث انگیزه بیشتر شد.»

نیوشا ضیغمی ضمن اشاره به این  که  گروه هنر و تجربه بستر مناسبی برای فیلم سازان جوان با نگاه های نو و تازه فراهم آورده عنوان کرد: «چنین شرایطی به بازیگر و کارگردان  امکان را می‌دهد که تجربه‌های متفاوتی، فارغ از این نگرانی که در آینده این فیلم مورد استقبال قرار می‌گیرد یا خیر و یا تاثیر آن کار بر سابقه فیلم ساز چیست، داشته باشند.

او اضافه کرد: «هنروتجربه در شرایط موجود و سینمای امروز که بازیگران را به طرف گیشه سوق داده کمک می‌کند بازیگر به سمت تجربه‌های تازه  برود و مرزبندی‌های سینمای گیشه را بشکند. با این وجود بازیگران با خیال راحت و فارغ از هر گونه نگرانی می‌توانند نقش‌هایی که دوست دارند را بازی کنند.»

این نشست با تشکر مهدی خسروی و نیوشا ضیغمی  از حاضرین که به تماشای این فیلم آمدند و همین طور از گروه هنر و تجربه که بستر مناسبی برای دیده شدن این گونه فیلم‌ها مهیا کردند؛ به پایان رسید.