هنروتجربه:محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی در پی نامه اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعیین فرصت دو ماهه برای رفع موانع نمایش فیلم‌هایی که مشکل نمایش داشته‌اند، با نگارش نامه‌ای از نگاه حمایتی رضا صالحی‌امیری نسبت به سینمای ایران تشکر کرد.

متن کامل نامه محمدمهدی حیدریان خطاب به  رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل است:

«جناب آقای صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
نگاه دغدغه‌مند شما در حل مشکل فیلم‌های سینمایی که به دلایل مختلف نتوانسته‌اند پروانه نمایش دریافت دارند، راهبردی است که حقوق سینماگران را در نگاه حداکثری مدنظر دارد.
پیش از این به دستور جناب‌عالی کمیته‌ای مسوولیت بررسی وضعیت این‌گونه فیلم‌ها را برای رسیدن به چارچوبی قابل قبول و منطبق بر قوانین آغاز کرده و لازم به تاکید است این روند در چارچوب ارزش‌ها و هنجارهای حاکم بر فرهنگ ایرانی اسلامی آغاز شده که امیدوارم پیش از ضرب‌الاجل تعیین شده، تصمیمات مناسبی را اعلام کند.
سیاست صیانت از حقوق هنرمندان و سینماگران در چارچوب قوانین می‌تواند، افق‌های روشنی را در گسترش فرهنگ دینی ملی در پی داشته باشد.
همدلی و هم آوایی آنان، مسیر متعالی، کسب سهم سینما و تصویر ایران در بازار جهانی را در پی خواهد داشت.
اکنون که سهم ایران از بازار جهانی تصویر نیازمند محتوا و تولیدات متناسب و جهانی است، برما است به عنوان مدیران سینمایی علاوه بر سیاست‌های نظارتی با حمایت مجدانه از تولید محتوا در راه‌اندازی نهضت تولید محتوا کوشا باشیم.
سینماگران ایرانی نیز چون همیشه در کنارمردم و دولت در این مسیر خواهند بود.
از جنابعالی برای پیگیری مجدانه حقوق سینماگران، سپاسگزارم.»