هنروتجربه: خبر تشکیل کمیته‌ای در وزارت ارشاد برای بررسی وضعیت فیلم‌هایی که به دلایل مختلف فرصت اکران پیدا نکرده‌اند، پرونده بسیاری از فیلم‌ها را دوباره بازکرده‌است از جمله فیلم «خیابان‌های آرام» به کارگردانی کمال تبریزی.فیلمی طنز که این کارگردان سال ۱۳۸۹ آن را با حضور بازیگرانی چون نیکی کریمی، حسن معجونی، لعیا زنگنه، محمدرضا فروتن، رضا داودنژاد مقابل دوربین برد. داستان این فیلم که در ارمنستان فیلم‌برداری شد،درباره شش دیوانه است که با فرار از بیمارستان باعث ایجاد مشکلاتی در سطح شهر می‌شوند.خبرگزاری ایسنا به بهانه تشکیل این کمیته و روشن شدن تکلیف اکران فیلم‌هایی چون «حیابان‌های آرام» گفت‌وگوی کوتاهی را با کمال تبریزی منتشر کرده است.

تبریزی درباره رفع توقیف فیلم‌ها می‌گوید:«به نظر من همه فیلم‌های توقیفی روزی قابل نمایش خواهند بود و به قول معروف دیر و زود دارند اما سوخت و سوز ندارند! گرچه دیرکرد بیش از حد در صدور مجوز نمایش می‌تواند از به روز بودن مضمون فیلم بکاهد، در هر صورت امیدوارم روزی برسد که فیلم «خیابان‌های آرام» نیز در کنار سایر فیلم‌های توقیفی امکان نمایش پیدا کند.
نکته عجیب و در خور تامل برای من این است که وقتی فیلمی توقیفی اجازه نمایش پیدا می‌کند، فرد یا افرادی که باعث و بانی اصلی این ممانعت بوده‌اند با خود و وجدان خود چه می‌کنند! شاید روزی بتوان فیلمی هم درباره توقیف فیلم‌ها ساخت! به شرطی که دوباره آن را هم توقیف نکنند! در هر صورت باید دعا کرد خداوند به افراد درگیر با فرهنگ و هنر !سعه صدر بدهد!»