هنر و تجربه: دنباله‌ی نیل بلوم‌کمپ بر فیلم‌های «بیگانه» احتمالاً در شرایط فعلی تحقق نخواهد یافت چون ریدلی اسکات دوباره افسار فرنچایزش را به دست گرفته است و برنامه‌های بلندمدتی هم برای آن دارد. با این وجود کارگردان «منطقه‌ی ۹» حسابی سرش شلوغ است و پروژه‌ی بعدی او به‌مراتب جاه‌طلبانه‌تر از یک فیلم تازه است. او در حال تأسیس «اوتس استودیو» است که می‌خواهد زمینه را برای تولید فیلم‌های کوتاه و نمایش رایگان آنلاین‌شان آماده کند؛ و به طور طبیعی اگر کارها درست پیش بروند می‌تواند به مکانی برای تولید فیلم‌های بلند مستقل هم بدل شود.

بلوم‌کمپ در گفت‌وگویی با «ورج» چنین گفته است: «پس از پایان تولید “چاپی” به این نتیجه رسیدم که باید شیوه‌ی متفاوتی را برای ساختن فیلم‌ها و ابراز خودم پیدا کنم. احساس کردم اگر بتوانم فیلم‌های کوچک‌تر را مستقیم به تماشاگران بفروشم، شاید ماشین تولید تازه‌ام را بتوانم حفظ کنم و اکوسیستمی مستقل و خودکفا شکل بگیرد.» بخشی از ایده‌ی جدید هم این است که تماشاگران بتوانند نگاهی به پشت پرده داشته باشند، به‌گونه‌ای که فراتر از آی‌تونز و سرویس‌های مشابه باشد: «هرچه بیش‌تر فکر کردم بیش‌تر به تحقق این سؤال‌ها رسیدم: چه می‌شود اگر کاربران به همه‌ی فایل‌های سه‌بعدی‌ای دسترسی داشته باشند که ما برای جلوه‌های بصری استفاده می‌کنیم؟ و آن‌ها این فرصت را به دست بیاورند که خودشان روی آن‌ها و «رندر/خروجی»شان کار کنند؟»

او درباره دنباله‌اش بر «بیگانه» هم گفت: «فکر می‌کنم کارش تمام است. غم‌انگیز است چون زمان زیادی را صرف آن کردم و فکر می‌کنم واقعاً عالی است.»

  • ایندی‌وایر