هنروتجربه: محمد احمدی تهیه کننده «اسکی باز» از پایان تدوین این اثر و ارایه نسخه‌ای از آن به جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان خبر داد.

محمد احمدی تهیه کننده فیلم سینمایی «اسکی باز» که تاکنون فیلم‌های «روزمبادا»، «خواب است پروانه» و…را در گروه هنروتجربه اکران کرده‌است،درباره آخرین وضعیت فیلم «اسکی‌باز» به کارگردانی فریدون نجفی به خبرگزاری مهر توضیح می‌دهد: «به تازگی تدوین این اثر سینمایی به پایان رسیده است و ما مشغول مذاکره برای انجام کارهای اصلاح رنگ «اسکی باز» هستیم البته همزمان ساخت موسیقی آن نیز ادامه دارد. تمام تلاش ما این است که بتوانیم این اثر را به سی‌امین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان برسانیم البته پیشتر نسخه‌ای از آن را به این جشنواره ارایه کرده‌ایم. بعد از اکران «اسکی باز» در جشنواره به نظرم بهترین زمان اکران عمومی این اثر در پاییز و همزمان با بازگشایی مدارس است.»

احمدی بیان کرد: «هرچند ساخت آثاری برای کودکان و نوجوانان در ایران همراه با ریسک است اما در دنیا پرفروش‌ترین فیلم‌ها، آثار سینمای کودک و نوجوان هستند، با این حال به نظرم باید چنین فیلم‌هایی ساخته شود زیرا کودکان و نوجوانان ما نیاز دارند. باید به این موضوع هم توجه شود که آنها برای تماشای چنین فیلم‌هایی با خانواده خود به سینما می‌روند و این برگ برنده‌ای است.»

داستان این فیلم  درباره پسربچه اسکی بازی است که تنها چند ساعت تا زمان برگزاری مسابقات اسکی وقت دارد، اما چوب اسکی‌اش شکسته‌است.