هنر و تجربه: مایکل مور در حال راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید برای افشاگران تخلفات ترامپ، رییس‌جمهور فعلی آمریکاست تا پروژه‌ی دیگری را به فهرست پروژه‌های ضدترامپش بیفزاید که شامل مستند غافلگیرکننده‌ای با نام «فارنهایت ۱۱/۹»، نمایشی با عنوان «مایکل مور در برادوی: شرایط تسلیم من» و فیلمی با اجرای زنده با نام «مایکل مور در سرزمین ترامپ» هم می‌شود.

مور روز گذشته اعلام کرد که در این وب‌سایت این امکان برای کاربران مهیا می‌شود که در امنیت کامل اسناد، عکس‌ها، ویدئوها و فایل‌های صوتی‌شان را در دسترس عموم قرار دهند. او در پیامی برای دنبال‌کننده‌های سایتش نوشت: «دانلد ترامپ فکر می‌کند بالاتر از قانون است. رفتارها و اقدام‌های او چنین نشان می‌دهد؛ و در حال برداشتن اولین گام‌ها برای رسمی کردن این موضوع است.»

البته مور به این موضوع اشاره کرده است که هیچ قالبی در دنیای دیجیتال صددرصد امن نیست اما اضافه کرده که «ترامپی‌لیکس» از امن‌ترین فناوری ممکن برای اطمینان از گمنام باقی ماندن همه‌ی کاربرانش استفاده خواهد کرد. مور نوشته است: «می‌دانم کار پرمخاطره‌ای است. می‌دانستم که ممکن است به دردسر بیفتیم. آن قدر این حرکت مهم و قابل توجه است که نتواند کاملاً ایمن باشد.»

ماه گذشته کمپانی واینستین «فارنهایت ۱۱/۹» را خرید و در بخشی از بیانیه‌اش اعلام کرد که «احتمالاً این فیلم هم مثل دیگر آثار مور آمیزه‌ای از خشم و شوخی‌های موذیانه‌ای خواهد بود که مور را به موفق‌ترین فیلم‌ساز جهان بدل کرده است.» به هر حال این پروژه در سکوت خبری تولید می‌شود و این انتظار می‌رود که ضربه‌ی قابل توجهی بر پیکر ترامپ و سمتش به عنوان رییس‌جمهور آمریکا وارد کند.

  • ایندی‌وایر