هنروتجربه: پس از حمله تروریستی که دو روز گذشته به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی شد، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر مربوط به این حادثه با لوگوی فیلم «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان کردند و چند روزنامه هم از تیتر «ماجرای نیمروز» در صفحه اول خود استفاده کردند و این حملات را با موضوع این فیلم تاریخی مقایسه کردند. «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم جشنواره فجر سال گذشته بود که در سینماهای عادی و گروه هنروتجربه به اکران عمومی درآمد و قرار است به زودی وارد شبکه نمایش خانگی شود.

کارگردان «ماجرای نیمروز» درخصوص شباهت حملات تروریستی به تهران با تحقیقاتی که شخصا برای ساخت «ماجرای نیمروز» داشته است با آی‌سینما صحبت کرده و گفته است حملات تروریستی دیروز شباهت بسیاری به تحقیقاتی داشته که او در زمان ساخت آخرین ساخته‌اش انجام داده است.

مهدویان در همین خصوص توضیح داد: «برخلاف بسیاری از دوستان که می‌گفتند موضوع فیلم «ماجرای نیمروز» قدیمی و کهنه است، اتفاقات روز گذشته نشان داد که موضوع «ماجرای نیمروز» هم‌چنان زنده است. برای من بسیار جالب است که فیلم «ماجرای نیمروز» توانسته روی جامعه تاثیر بگذارد و به مسائل جاری مملکت پیوند بخورد. من معتقدم که بسیاری از فیلم‌های سینمای ایران که به ظاهر سراغ سوژه‌های روز جامعه می‌روند اصلا به روز نیستند! فیلم‌ها و تصاویری که از حملات دیروز منتشر شد، شباهت بسیار زیادی به تحقیقات ما در زمان ساخت «ماجرای نیمروز» داشت و وقتی که من اخبار روز گذشته را دنبال می‌کردم، بسیاری از آن لحظات را درک می‌کردم و بسیاری از آن لحظات منطبق با تحقیقاتی بود که من در زمان ساخت «ماجرای نیمروز» انجام داده بودم.»

کارگردان «ایستاده در غبار» که روز گذشته هم در صفحه اینستاگرامش همبستگی و اتحاد خود با مردم ایران را در برابر تجاوز دشمنان خارجی اعلام کرده بود، در پایان صحبت.های خود تاکید کرد: «ما از روز گذشته خیلی تلاش می‌کنیم که بگوییم این اتفاقات تاثیری بر روی مردم ایران نداشته و ما در کنار یکدیگر همبستگی خود را ثابت می‌کنیم. اما واقعا بر دل من نمی‌نشیند که چهره امن کشور ما خدشه دار شود، چون ما در طول تاریخ شهدای بسیاری برای حفظ امنیت خود در جنگ تحمیلی و خیابان‌ها داده‌ایم.  ما برای این که امنیت ایران پایدار بماند، بیش از ۲۵۰ هزار شهید جنگ، انرژی هسته‌ای و مدافع حرم دادیم و بر نمی‌تابیم که زخم کوچکی بر امنیت کشورمان بیافتد. امیدوارم که این اتفاق تنها یک حادثه بوده باشد و ما همچنان در امن‌ترین کشور جهان به زندگی خود ادامه دهیم.»