هنروتجربه:«یک ایستگاه جلوتر» به کارگردانی سامان استرکی اکران خود را در سینماهای گروه هنروتجربه آغاز کرد.تهیه‌کنندگی این فیلم را علیرضا شجاع نوری برعهده دارد.

«یک ایستگاه جلوتر» اولین ساخته بلند سامان استرکی است که سال ۱۳۸۲ و در سن بیست ویک‌سالگی آن‌را کارگردانی کرد.داستان فیلم درباره مردی به نام عباس است که بعد از بیست سال به روستای محل تولدش بازگشته تا چند روزی را در آنجا استراحت کند. اهالی روستا مطلع می‌شوند که طبق تشخیص پزشکان عباس به بیماری سختی گرفتار است و چند روز بیشتر زنده نخواهد بود. اهالی با رجوع به عباس از او می‌خواهند، نامه‌هایی که برای مرده‌های‌شان می‌نویسند با خود به آن دنیا ببرد چرا که در آن روستا عباس تنها کسی ست که از زمان مرگش با خبر شده و بدین ترتیب نامه‌ها در زیر خاک نمی‌پوسد.

یک ایستگاه جلوتر

سامان استرکی در یادداشتی درباره این فیلم می‌نویسد:«برای هر کارگردانی ساخت اولین فیلم سینمایی‌اش پر از سختی‌ها و نگرانی و مرارت و رنج است؛ طبیعتا برای من بیست و یک ساله هم ساخت اولین فیلم بلندم آن هم در جغرافیایی غریبه و زبانی ناآشنا کاری سخت بود. کندوان تبریز با خانه‌هایی حفر شده در دل کوه و مردمی سخت و با غریبه‌ها دیر جوش بود که هوای بسیار سرد و برفی و دمای بیست و چند درجه زیر صفر داشت و در آن اقلیم فتح مسیری که انتخاب کرده بودیم، همت زیادی می‌طلبید و ما همه به عنوان عوامل فیلم از هیچ تلاشی کوتاهی نکردیم تا ماحصل تلا‌ش‌مان فیلمی شود به نام «یک ایستگاه جلوتر» که با عشق و احترام در اختیار شما گذاشتیم. باشد که قبول شما هنر دوستان و سلیقه سینمایی‌تان واقع شود.»

این کارگردان پنج سال پس از ساخت «یک ایستگاه جلوتر» فیلم «صندلی خالی» را با حضور بازیگرانی چون رضا عطاران،فریبرز عرب نیا،پانته‌آ بهرام وگوهر خیراندیش مقابل دوربین برد و توانست دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند.

«یک ایستگاه جلوتر»/کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه، تدوین‌گر، طراح صحنه و مجری طرح: سامان استرکی- مدیر فیلم‌برداری: بابک بذرافشان-صدابرداران:جمشید آزموده، آرش برومند- مدیر تولید:ناصر فردی- صداگذاری و میکس: بهروز شهامت- تهیه‌کننده: علیرضا شجاع نوری-  بازیگران: دومان اشرفی ، زهرا سلطانی ،علی طالشی، فاطمه محمدی، حافظ کهنمویی، رعنا الهه فر

یک ایستگاه جلوتر

سانس‌های اولین روز نمایش «یک ایستگاه جلوتر»