هنروتجربه: جشنواره فیلم لس‌آنجلس ۲۰۱۷ که هر سال یکی از متنوع‌ترین ترکیب‌های سینمایی را با انتخاب آثار مختلف از گوشه و کنار دنیا دارد، به زودی برپا می‌شود. در کل بخش‌های مسابقه‌ای، ۴۲ درصد فیلم‌ها از کارگردانان زن هستند و ۴۰ درصد هم به رنگین‌پوست‌ها تعلق دارند. یکی از این فیلم‌ها «از جایی دیگر» (Out of State) است که اولین اثر فیلم‌ساز اهل هاوایی سیارا لِیسی است که اولین نمایشش را در بخش رقابتی مستند پشت سر می‌گذارد.

مستند از جایی دیگر

«از جایی دیگر» درباره دو جنایتکار به نام‌های دیوید و هیل است که به جایی هزاران مایل دورتر از زادگاه‌شان در هاوایی فرستاده شده‌اند تا دوران محکومیت‌شان را در زندانی خصوصی در صحرای آریزونا سپری کنند. آن‌ها در حبس با سنت‌های بومی‌شان به‌واسطه‌ یک زندانی دیگر آشنا می‌شوند اما چالش واقعی که پیش روی آن‌ها وجود دارد در بازگشت آن‌ها به خانه‌های‌شان به عنوان محکومان باسابقه است. به هر حال این دو می‌خواهند ثابت کنند که تجربه‌شان در آشنایی با سنت‌های بومی آن‌ها را به‌کل تغییر داده است.

جشنواره فیلم لس‌آنجلس از ۱۴ تا ۲۲ ژوئن (۲۴ خرداد تا اول تیر) برگزار می‌شود و به همین بهانه اولین تریلر/ پیش پرده و نخستین پوستر «از جایی دیگر» به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

ایندی‌وایر•