هنر و تجربه: چی پولین به همراه دو نفر دیگر در جریان سقوط یک بالگرد در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

چی پولین درست چند روز پس از اعلام تولید دنباله‌ای بر فیلمش «فراسوی زیبایی: تایوان از فراز آسمان» در یک سانحه‌ی هوایی کشته شد. بالگرد حاوی این فیلم‌ساز تایوانی به همراه خلبان چانگ چی‌کوانگ و دستیارش چن کوان‌چی در مکانی نزدیکی شهر فنگ‌بین درست پیش از ظهر سقوط کرد و هیچ‌یک از این سه تن جان سالم به‌در نبردند.

تسای اینگ‌ون به عنوان رییس‌جمهور چین در شبکه‌ی اجتماعی خود چنین نوشت: «آثار این فیلم‌ساز تایوانی به همه‌ی علاقه‌مندان سراسر جهان اجازه می‌دهد تا به تماشای زیبایی‌های تایوان بنشینند و الهام‌بخش آن‌ها می‌شود تا دست به دست هم دهند و در اقدام‌های عمومی‌ای مشارکت کنند که می‌تواند حافظ این سرزمین باشد.» چی پولین سابقه‌ی فعالیت به عنوان عکاس هوایی برای وزارت حمل و نقل تایوان را هم داشت.

چی پولین که ۲۷ دسامبر ۱۹۶۴ در شهر تایپه متولد شد، در سال ۲۰۱۳ جایزه بهترین مستند جوایز اسب طلایی را برای «فراسوی زیبایی…» برنده شد. او علاوه بر این، فیلم‌های کوتاه «تایوان از آسمان» و «تایچونگ: قلب تایوان» را هم در کارنامه دارد. «فراسوی زیبایی۲» برای نمایش عمومی در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده بود و چی پولین در حال فیلم‌برداری اولین تصاویر این فیلم بود که دچار سانحه شد.

  • ایندی‌وایر