هنر و تجربه: «مومیایی» قرار بود شروعی برای «جهان تاریک» کمپانی یونیورسال باشد اما با انبوهی از نقدهای منفی مواجه شد و در گیشه هم فروشی ناامیدکننده را تجربه کرد.

با این وجود کارگردان این فیلم یعنی الکس کرتزمن در گفت‌وگوی تازه‌اش با «هالیوود ریپورتر» گفته است که هنوز در خصوص آینده‌ی «جهان تاریک» خوش‌بین است و این طور استدلال کرده که «وقتی پای تکامل یک جهان سینمایی مشترک به میان بیاید همه دوستان خوب ما خواهند شد.»

کرتزمن در ادامه‌ی صحبت‌هایش چنین گفته است: «همه به طور طبیعی می‌خواهند تا حدی با یک لحن پایدار و منسجم روبه‌رو شوند و وقتی پای تماشای این فیلم‌ها می‌نشینند تا حدودی بدانند با چه چیزی طرف هستند. از سوی دیگر ایده‌آل است که هر فیلم هویت مستقل خودش را داشته باشد که به‌شدت در گرو این است که چه کسی هر فیلم را کارگردانی خواهد کرد و چه بازیگرانی برای بازی در آن‌ها انتخاب خواهند شد. من واقعاً کنجکاوم ببینم بیل کاندن با “عروس فرانکنستاین” چه می‌کند.»

کاندن بازسازی یکی از کلاسیک‌های یونیورسال را دست گرفته است و سایر پروژه‌هایی که در دست تولید قرار گرفته‌اند عبارتند از: «مرد نامرئی»، «مرد گرگ‌نما» و «جانوری از مرداب سیاه».

  • ایندی‌وایر