هنروتجربه: درام‌کمدی «آخرین پرچم در حال اهتزاز» (Last Flag Flying) » آخرین ساخته ریچارد لینکلیتر در تاریخ ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) همزمان با افتتاحیه جشنواره فیلم نیویورک ۲۰۱۷ روی پرده می‌رود و کم‌تر از دو ماه بعد، در سینماهای امریکای شمالی اکران می‌شود.

درام‌کمدی «آخرین پرچم در حال اهتزاز» جدیدترین ساخته ریچارد لینکلیتر که با بازی برایان کرانستن و استیو کارل مقابل دوربین رفته است، دنباله‌ای بر فیلم «آخرین ماموریت» ساخته ۱۹۷۳ هال اشبی محسوب می‌شود که البته با گروه بازیگرانی کاملا متفاوت ساخته شده‌است. ماجرای این فیلم درباره یک گروه رفقای قدیمی است که راهی سفری جاده‌ای می‌شوند.

آخرین ساخته لینکلیتر فیلم‌ساز هم‌چنین برای نمایش در افتتاحیه جشنواره نیویورک انتخاب شده‌است.این کارگردان در واکنش به این انتخاب می‌گوید:«حضور در جشنواره فیلم نیویورک همیشه اتفاقی ویژه است و بی‌شک با توجه به فهرست فیلم‌هایی که طی نیم قرن گذشته در این شب به نمایش درآمده‌اند، انتخاب فیلم ما برای نمایش در شب افتتاحیه این جشنواره افتخار بزرگی است.»در دوره‌های قبلی فیلم‌های مطرحی چون «دختر گمشده»، «زندگی پی» و «شبکه اجتماعی»، مستند«سیزدهم» در شب افتتاحیه جشنواره نیویورک به روی پرده رفته‌اند.

منبع:ورایتی