هنروتجربه: هادی محقق از اکران فیلم«هات پلات» خبر داد.

هادی محقق در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت فیلم سینمایی «هات پلات» گفت: «در حال حاضر روزهای پایانی مراحل فنی این فیلم سپری می‌شود، به طوری که تدوین آن در مراحل آخر است و حدود ۱۰۰ روز دیگر صداگذاری آن توسط حسین قورچیان آغاز و اصلاح رنگ «هات پلات» به دست سامان مجد وفایی انجام می شود.»

او در ادامه پیرامون نام این فیلم توضیح داد:« هات پلات در گویش لری به معنای مکان و زمان باختگی است. لحظه‌هایی برای انسان پیش می‌آید که تصور درستی از جغرافیا و زمان ندارد که نام این فیلم برگرفته از همین معنی است. تمام فیلم‌برداری این اثر در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و فیلمی بدون دیالوگ و موسیقی است که به محض این‌که آماده نمایش شود، آن را اکران می کنیم. این را هم باید عنوان کنم که «هات پلات» روایت‌گر داستان زندگی پیرمردی است که دچار بی‌خوابی می‌شود و در واقع او کاراکتر اصلی این فیلم است.»

اولین فیلم هادی محقق «ممیرو» که در گروه هنروتجربه اکران شد، فضایی تجربی و فرمی خاص داشت، محقق «هات پلات» را هم فیلمی  هنری و تجربی دانست:«هات پلات یک فیلم هنر و تجربه‌ای و در فضای «ممیرو» است و به لحاظ فرمی هم به آن شباهت دارد، ضمن این‌که من علاقه زیادی به این گونه از سینما دارم و به دنبال این نیستم که از کسی وام بگیرم و از سبک فیلم‌سازی کس دیگری تبعیت کنم.»

برچسب‌ها: