هنر و تجربه: کاترین بیگلو برگشته است تا به همه یادآوری کند که چرا یکی از مهم‌ترین فیلم‌سازان امروز است.

پنج سال انتظار، زمان طولانی است و وقتی سخت‌تر می‌شود که پای فیلم تازه‌ای از کاترین بیگلو در میان باشد. این کارگردان اسکاری آخرین بار با «سی دقیقه پس از نیمه‌شب» پرده نقره‌ای را تسخیر کرد؛ فیلمی که در ماه دسامبر ۲۰۱۲ روی پرده سینماها رفت و پنج نامزدی تندیس طلایی از جمله بهترین فیلم را برای سازندگانش به ارمغان آورد.

«سی دقیقه پس از نیمه‌شب» اولین همکاری بیگلو با پخش‌کننده‌ای با نام «آناپورنا» بود که حالا با این درام سیاسی تندوتیز با عنوان «دیترویت» دوباره تکرار شده است. داستان فیلم در جریان شورش‌های نژادی سال ۱۹۶۷ روی می‌دهد و درباره حادثه‌ی متل الجزایر است که در آن اعضای پلیس دیترویت، پلیس ایالت میشیگان و گارد ملی ارتش میشیگان، سه مرد سیاه‌پوست را می‌کشند و چند تن دیگر، از جمله دو زن سفیدپوست، را به‌شدت مورد ضرب‌وشتم قرار می‌دهند.

دیترویت

کمپانی پخش «آناپورنا» از چهارم ماه اوت، «دیترویت» را روانه‌ی نمایش عمومی در سینماها می‌کند که درست پس از پنجاهمین سالروز حادثه‌ای است که در فیلم تصویر شده است. مارک بول به عنوان همکار سال‌های اخیر بیگلو، فیلم‌نامه را نوشته است. این دو برای نویسندگی و کارگردانی «قفسه‌ی رنج» برنده اسکار شده‌اند. روز گذشته، تریلر/ پیش‌پرده رسمی تازه‌ای از «دیترویت» در فضای مجازی منتشر شد.

ایندی‌وایر•