هنر و تجربه: «اوکجا» که در جشنواره کن مورد توجه قرار گرفت از جنبه‌های مختلف پتانسیل لازم برای بدل شدن به یک فیلم پرسروصدا و پرفروش یا به‌اصطلاح بلاک‌باستر را دارد. اما نتفلیکس می‌تواند شرایط این اتفاق را به وجود بیاورد؟

نتفلیکس از سال ۲۰۱۵ وارد بازی تولید فیلم‌های خودش شد، اما هنوز به آن فیلمی دست نیافته است که مورد استقبال تماشاگران سراسر جهان قرار بگیرد. البته از نظر جوایز فیلم‌هایی مانند «جانوران بدون ملت» و مستند «سیزدهمین» را در کارنامه دارد و از نظر بزرگی و میزان اهمیت عمومی هم فیلمی مثل «ماشین جنگ» (War Machine: یا در اصل نیروهای مسلح) را تولید کرده است. اما فیلمی در سطح یک بلاک‌باستر جهانی را تجربه نکرده است و «اوکجا» فیلمی است که می‌تواند این شرایط را تغییر بدهد.

«اوکجا» که جدیدترین فیلم بونگ جون‌هو کارگردان فیلم‌های «قطار برف‌شکن»/ «اسنوپیئرسر» و «میزبان» است، داستان دختری را روایت می‌کند که به نیویورک سفر می‌کند تا جان حیوان عظیم‌الجثه‌ی خانگی‌اش را از دست شرکت جهانی نجات بدهد که می‌خواهد او را قربانی محصول جدیدش کند. لوکیشن‌های جهانی و بازیگران بین‌المللی به این فیلم جذابیتی داده‌اند که اغلب فیلم‌های نتفلیکس تا امروز فاقد آن بوده‌اند. آن سیو هیون تازه‌وارد در مقابل تیلدا سویینتن، جیک جیلنهال، بیون هی‌بونگ، پل دینو، لی‌لی کالینز و خیلی‌های دیگر قرار گرفته است.

«اوکجا» از ۲۸ ژوئن (یازده روز دیگر) در شبکه‌ی پخش مجازی و آنلاین نتفلیکس در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و هم‌زمان نیز به صورت محدود روی پرده‌ی سینماها می‌رود.

ایندی‌وایر•